Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 30. mai 2017

The Most Wonderful Time

Raamat:  The Most Wonderful Time by Fern Michaels, Stacy Finz, Sarah Title, Shirlee McCoy (2016)
Hinne: C
Mis sobib kokku puuvõõriku ning rõõmuga veel paremini, kui armastuse algus?

„Möödunud Jõulud“ Fern Michaels
Kolm aastat peale abikaasa surma ei suuda Brandy Heyers endiselt jõule näha rõõmsa ajana ilma oma abikaasata. Siis kohtub ta kena lese Ryan Rogersiga, kes näitab talle, et edasi minek on võimalik, ning Brandy külmunud süda hakkab taas sulama …

„Glory Junctioni jõulud“ Stacy Finz
Kui Hannah Baldwin kuuleb, et tema ex on uuesti abiellumas, on ta valmis jõulude tähistamisest loobuma, või siis uskumast, et võiks kunagi veel armuda. Kuid parimad kingid on ikka ootamatutes pakendites. Tema vana sõber Josh Garner on täpselt see mees, kes suudab teda veenda, et eesolev uus aasta võib tulla parim kõigist eelnenuist …

„Puskar ja Puuvõõrik“ Sarah Title
Pühade aegne suhteke on kõik mida Emma Fallader ootab, kui ta kohtab oma sõbra pulmas võluvat viiuldajat Abe Tate’t. Kuid kui nad on veetnud koos vaid paar päeva, saab Emma aru, et ta tahab palju rohkem. Kuid kas pühademeeleolu suudab oma maagiat levitada ja kaks üksteisest kaugel olevad inimesed saaksid kokku?

„Apple Oru Jõulud“ Shirlee McCoy
Nüüd kui ta armastatud isa on surnud, peab Emma Baily jõulud üksi vastu võtma – kuni ta ex, Jack McAllister, tuleb talle appi ta isa maja sulgema. Vaid aastaid lahus olek ning Jõulu maagia suudab Emmale näidata, et rõõm on kingitus, mida tuleb jagada …
Romance, Christmas

Selline tore jõululugude kogumik. Ma valisin selle kogumiku Fern Michaelsi pärast, sest tema lood on alati hästi kirjutatud, kui nad pole just Sõsarkonna lood.

Esimene lugu siis, Möödunud jõulud, on lugu emast, kellel on kaks last ja kelle abikaasa kolm aastat tagasi ootamatult suri. Ta pole kaotusest endiselt üle saanud ja kuna see kõik toimus toona jõulude ajal ja ta abikaasa oli ka see, kes alati maja ja aeda jõuludeks kaunistas, ei suuda ta kuidagi isegi mitte oma laste rõõmuks jõuludeks midagi teha.

Kolm aastat on ta sõbrad ja sugulased ja lapsed lasknud tal põdeda. Kuid nüüd, kui abikaasa kindlustusraha on osta saamas, ning ta sõbranna teda korrale kutsub ja talle teatab, et ta tütar on tema poole pöördunud, kuna ta poeg on oma riietest välja kasvanud, saab Brandy aru, et ta peab midagi tegema. Kuid talle on see nii raske.

Siis pakutakse talle ajutist tööd raamatukogus, kus tema esimeseks ülesandeks saab kokku kutsuda kõik raamatukogu sõbrad, kes iga aasta on raamatukogu jõuludeks kaunistanud. Kuid sel aastal on nad kõik hõivatud, seega peab Brandy end kokku võtma ja jõulukaunistustega ja kuusega ise hakkama saama.

Ryan on oma abikaasa kaotanud viis aastat tagasi. Ta kasvatab üksi oma seitsme aastat tütart, kuigi ta naisevanemad on talle suureks abiks. Sellel aastal on ta nõuks võtnud kolida välja sellest majast, kus nad siiani on olnud ja lõpetada ka leskede tugigrupis käimine. Ta pole oma abikaasat unustanud ja aegajal on tal endiselt valus, et ta naine ei näe kunagi kui tubli nende tütar on, kuid aeg on edasi minna. Ka naisevanemad on ta majavahetusega nõus, kuna maja mille nad tütrega välja on valinud, on neile veelgi lähemal kui varem.

Sellel reedel, kui Brandy näeb kurja vaeva kuuse ehtimisega raamatukogus, lähebki Ryan oma viimasele kohtumisele …

See oli üks armas, humoorikas jõulu lugu.

Glory Junctioni Jõulud on väikelinna jõulude lugu. See väike suusakuurort keset California mägesid, on enne jõule vägagi rahvarohke. Kohalikud on enamasti kas suusatajad või lauatajad ja suvisel ajal harrastavad nad muid ekstreemspordi variante. Hannah, lahutatud poepidaja, kes on hiljuti kaotanud oma tädi, kes pärandas talle nii poekese kui ka oma maja, ei armasta jõule. Tema ärile on küll jõulud head, kuid ta ise on kaotanud huvi jõulude vastu pärast oma lahutust. Jõulud pole üksinda olemise aeg.

Josh on Hannahi lapsepõlvesõber. Kunagi kooli ajal olid Hannah, Josh ning Hannahi endine abikaasa lahutamatud. Kuid siis Hannah abiellus ja Josh hakkas teda vältima, kuni ta läks sõjaväkke. Nüüd on mees kodus tagasi, kuid mitte tervelt. Missioonil olles sattus tema diviis rünnaku alla ja Joshi jalg sai tõsiselt viga. Kuid Josh poleks sõdur kui ta ei usuks, et ta saab sellest väiksest vigastusest üle. Ta treenib selle nimel, et minna jõulude esimesel pühal koos oma perega traditsioonilisele järseima nõlva vallutusele.

Hannah ei usu, et Josh selle katsumusega hakkama saaks, kuid ta pigem aitab tal treenida, kui et raiskab hingeõhku ta ümberveenmisele. Jõululaupäeva hommikul, raskes lumesajus läheb Hannah hommikul vara mäele, teadmata, et Joshi pere on otsustanud mitte minna ja ka politsei on tee mäkke sulgend, kuna teeolud on liiga hullud.

Kui Josh siiani ei teadnud kui väga ta Hannahit armastab, siis võimalus naisest veel kord ilma jääda pani teda maailma teistmoodi nägema ja ka Hannah ei taha üksi edasi elada.

Selline tüüpiline armastuslugu, kus „vihkamine“ on tegelikult valu tüdrukust ilmajäämisest ning kui kõik saab selgeks räägitud, siis leiavad ka kaks õiget armastajat lõpuks üksteist.

Puskar ja Puuvõõrik viib lugejad taas kord väiksesse suusakuurordisse, kus on otsustanud paari heita raamatukoguhoidja ja arhitekt, ning raamatukoguhoidja on kohale kutsunud ka oma kalleimad sõbrad. Emma on neist sõpradest kõige tagasihoidlikum ja kui teised kõik on juba raamatukogudes tööl, siis tema on ainus, kes on jätkanud oma õpinguid.

Abe on kantrimuusik, viiuldaja ja ta on olnud aasta Nashvilles, et saada kuulsaks nii muusiku kui ka laulukirjutajana. Nüüd on ta tagasi oma kodukülas oma parima sõbra pulmas viiulit mängimas. Ta pole kindel, kas ta peaks tagasi Nashville minema peale pulmi, sest see aasta on talle näidanud, et seal edu saavutamine pole väga lihtne.

Kui siis Abe oma toa rõdul öösel viiulit mängib, käseb keegi ülemiselt korruselt tal oma vääksutamine jätta, kuna ta segab temal lugemist. Abe ja Emma on esialgu nagu kass ja koer, kes urisevad üksteist nähes, kuid mida aeg edasi pulma poole, seda selgemaks neile mõlemile saab, et nende senine suund selles elus pole päris see mida nad tahaks. Ja kui Abe saab linnakeses hea tööpakkumise ja ka Emma saab Abe vanaemalt huvitava kirja ….

See lugu oli humoorikas ja nunnu ja poliitiliselt korrektne, sest ega armastus ainult mehe ja naise vahel ei eksisteeri.

Apple Oru Jõulud oli neist neljast kõige nõrgem lugu. Kuna see lugu on osa pikemast sarjast, siis oli see lugu minu jaoks, kes ma sarja ei tea, õige hüplik ja tühi.

Emma (taas kord :)) on kohaliku linnakese politsei dispetšer. Ta isa on olnud varakas tarkvaraarendaja, kes vihkas inimesi ja armastas asju. Emmal on üheksa õve (neist mainitakse loos vaid nelja?!?!?) kuid vaid tema on see, kes jäi isa eest hoolitsema, kui ta dementseks jäi paar aastat tagasi, kuna ta oli emale tema surivoodil lubanud, et ta isa ei pea üksi vanaduses surema. Seega viimased neli aastat on Emma olnud ühe vägagi tõreda ja vastiku vanamehe ori. Kuid nüüd on see läbi, jäänud on vaid veel majas olevate asjade ja maja müümine ja ta saab Apple orust lahkuda.

Üks Emma vendadest (sõdur) on saatnud Emmale appi Emma endise kallima Jacki, kes oli ka sõdur, kuid nüüdseks on temast saanud perekonna oksjonimaja osanik, seega on ta ju ideaalne abi Emmale, majas olevate asjade hindamiseks ja ka maja maha müümiseks. Kuid Emma ei taha Jackiga koos olla. Nende lahkuminek oli liiga valus ja ta ei taha vanu haavu lahti kiskuda.

Kuid Jack oli Emma vennale lubanud, et jääb sinna seniks, kuni Emma on kõik asjad korda saanud ajada. Üheskoos uurivad nad asju ja maja ja korraldavad jõulupeo külakese elanikele ja leiavad Emma vanavanemate asju …

Nagu ma juba alguses ütlesin, üks imelik tühi lugu, kuid seda ilmselgelt selle pärast, et ma ei tea selle sarja teisi lugusid.

Aga kogu kogumik oli loetav. Oli jõuluimesid, oli armastust, oli huumorit ja oli ilusat loodust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar