2020

Artemiz's 2021 book montage

The Book of Life
Tappev külm


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 29. detsember 2015

Red Seas Under Red SkiesRaamat: Red Seas Under Red Skies (Gentleman Bastard #2) by Scott Lynch (2007)
Hinne: B
Pärast seda kui Locke ja Jean pidasid maha pea surmava lahingu oma sünnisaare allmaailmaga, saabuvad nad Tal Vera eksootilisele rannale, et haavu ravida. Kuid isegi selles kõige läänepoolsemas tsivilisatsiooni nurgas ei lasta neil kaua rahulikult olla – ning peagi on nad tagasi tegemas seda mida nad kõige paremini osakavad: varastavad rikastelt ning täidavad oma taskuid.

Kuid seekord on nad sihiks võtnud suurima auhinna: Sinspire, kõige eksklusiivsema ning valvatuima mängupõrgu. Selle üheksa korrust tõmbavad ligi kõige rikkamaid kliente – ning selleks, et tippu pääseda tuleb avaldada muljet suure rahakotiga, meelelahutusliku käitumisega … ning äärmiselt korrapärase mänguga. Mängupõrgu külmaverelisel omanikul, Requinil, on vaid üks reegel: Sinspires pettes on karistuseks surm.

Locke ja Jeani jätab see reegel segamatult külmaks, ning nad on valmis sepitsenud plaani petta, trikitada ning tüssata end üles üheksandale korrusele … otse Requini rikkalikku varakambrisse. Esinedes valenimede all ronivad nad tasapisi üha kõrgemale – kuni nad on oma eesmärgile lähemal kui kunagi varem.

Kuid keegi Tal Verraris on avastanud nende saladused. Keegi nende minevikust on valmis kõigeks, et panna need kaks kriminaali nende pattude eest maksma. Nüüd on neil vaja igat nende kavalat plaani, et päästa nende õnnetud hinged. Ning isegi sellest ei pruugi piisada …
Fanatsy, Fiction, Adventure

Seda Härrasmees Tõbraste sarja hakkasin ma lugema täiesti valest otsast, nimelt esmalt viimati ilmunud kolmanda (The Republic of Thieves) ning siis alles esimese (The Lies of Locke Lamora) ja nüüd teise osa. Kuid sellele vaatamata, et ma teadsin juba ette mida ma võin oodata, oli siiski seda raamatut väga huvitav lugeda ja endiselt istusin ma küüsi närides pingi serval või siis püüdsin mitte nutta.Tõsi võrreldes esimese ja kolmanda raamatuga on see raamat aeglane, kuid parem ongi aeglaselt lugeda, sest siis ei jää kahe silma vahele ükski tähtis nüanss, mis võib olla kogu selle suure skeemi juures väga tähtis. Selles raamatus ei pendelda lugu Locke ja Jeani lapsepõlve/noorukiea ja käesoleva hetke vahel vaid püsib selles kahes aastas, mis jääb kahe teise raamatu vahele, kui Locke ravib oma haavu, kui nad panevad taas kord kokku ühe kuratliku röövimisskeemi ning kui alati-halvas-tujus-olev-saatus seab nende teele üllatusi, mis võivad neile nende elu maksma minna, kui nad õigeid samme ei astu. Ei lugu ei liigu ka seekord sirget ajaliini pidi, vaid ikka samm siia ja samm sinna, kuid seekord ei minda väga kaugele minevikku. Selles raamatus on uusi tegelasi keda ei ole järgmises, kuid ma ei imestaks üldse, kui nad ilmuvad välja veel ilmumata raamatutes, sest nende lugu jäi poolikuks või siis oli piisavalt vihjeid nende salapärasele minevikule, mis võib veel välja ujuda.
 
See oli hea raamat, vaoshoitum kui teised kaks, kuid täpselt sama huvitav ja põnev.

Järgmist osa – The Thorn of Emberlain – on oodata juba tuleva aasta suvel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar