2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 19. juuli 2017

The Gunslinger (Laskur, Tume torn)Raamat: The Gunslinger (The Dark Tower #1) Stephen King (1982)
Hinne: B-
"Mees mustas põgenes üle kõrbe ning laskur jälitas teda..."

Nii algab sarja "Tume Torn" esimene raamat "Laskur", kus lugejate ette astub üks Kingi lummavamaid tegelasi, Roland Deschain Gileadist – viimane laskur, kummituslik erak salapärasel hea ja kurja piiril. Oma eraklikus ja illusoorses maailmas, mis peegeldab hirmuäratava sarnasusega meie enda oma, jälitab Roland meest mustas, kohtub võluva Alice'iga, sõlmib sõpruse Jake'i-nimelise poisiga New Yorgist ning jätkab Tumeda Torni otsinguid, andes nii kaasahaarava sissejuhatuse edasisele sarjale.
Fantasy

Enne filmi kinodesse jõudmist tuli ju ometi raamat läbi lugeda, kuid mida kaugemale ma selle raamatuga jõudsin sain ma ühe rohkem aru, et tegelikult peaks enne filmi ilmselt läbi lugema kõik 7 raamatut, pluss lühilood, sest esimene raamat, Laskur on ju alles sissejuhatus, vaikne järgnemine Laskurile üle kõrbe läbi harvade asunduste, siis ülesse mäkke ja läbi mäe. See oli alles varba arglik kastmine kogu ülejäänud loosse, isu tekitamine.

Üheti on see lugu nii erinev tüüpilisest Kingist, millega mina harjunud olen – Insomnia, The Shining, Cujo, Misery, Pet Sematary, Night Shift, The Mist, Four Past Midninght, … Ainus mis minu lugemusest on midagi umbes samas stiilis on minu esimene Kingi raamat üldse (tõtt öeldes üks minu esimestest ingliskeelsetest raamatutest) The Eyes of the Dragon, ka see raamat on samamoodi ulmelisest maailmast ja maailmakorrast.

Kuna minu Laskuri versioon on ka see versioon, millega koos on Kingi eessõna, siis oli päris huvitav lugeda, kuidas ta räägib loo algusest, mis teda mõjutas ja miks ta ei kirjutanud seda kohe, kui tal see idee esimast korda tuli.

Ega siis midagi, vaadakem film ära ja siis tuleb asuda järgmiste raamatute kallale.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar