Raamat: Want by Gillian Anderson, tõlge Eliine Porval (2025) Hinne: B Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/230091816-tahan
Mida sa tahad, kui keegi sind ei näe? Millest fantaseerid, kui tuled on kustus? Millisest seksist tõeliselt unistad? Kui räägime seksist, siis räägime ühtlasi naiseks olemisest ja emadusest, truudusetusest ja väärkohtlemisest, nõusolekust ja austusest, õiglusest ja võrdõiguslikkusest, armastusest ja vihast, mõnust ja valust. Aga nii paljud meist ei räägi sellest üldse. Armastatud näitleja Gillian Anderson on kogunud kokku sadu kirju ja tutvustab selles murrangulises raamatus anonüümseid seksuaalfantaasiaid naistelt üle kogu maailma (teiste hulgas ka tema enda anonüümne kiri). Need on kõik erakordsed – täis iha, intiimsust, rahuldust ja üle kõige vabadust. Unistad sa kellestki keelatust või kujutled end mitme partneriga? Eelistad sa õrna ja hoolivat seksi või ihaled kirglikku ja mängulist? Sõna saavad naised, kes pole kunagi seksinud, ja naised, kel on olnud rohkem partnereid, kui nad suudavad meenutada. Kõik need lood annavad võimaluse heita pilk naiste fantaasiate kõige salajasemasse ossa. „Tahan“ paljastab, mida naised seksist arvavad, kui neil on vabadus olla täiesti nemad ise.
Nonfiction
Kui olete näinud sarja “Sex education” siis te teate ka, et Gillian mängib seal psühholoogi, kes keskendub seksiga seotud probleemidele ja tänu sellele hakkan seksi ja suhte nõu koolis jagama ka tema teismeline poeg, aga see selleks.
Et siis kui tuli välja, et Gillan kogub naiste seksuaalfantaasiatest olin ma kindel, et see on raamat, mida ma tahan lugeda.
Ei see ei ole raamat, mis peaks olema igal naisel öökapi sahtlis vibraatori kõrval, kuid see on raamat, mida võiks vähemalt korra lugeda ja siis võiks siit juba edasi minna erootika raamatute lugemise juurde.
Need lood on igast ilmakaarest (sõna otseses mõttes ja ka fantaasia mõttes). Neid saab rühmitada avatuse, otsekohesuse, suunitluse ja ka sisu järgi. Ei kõik ei fantaseeri kahe meetrisest musklites ja tatoveeringutega mehest kolmekümne sentimeetrise riistaga, fantaasiad puudutavad kõiksuguseid asju, mõni kirjutab pikemalt, teine lühidalt, mõne fantaasiaga saab kaasa minna, teine ei ole kohe üldse sinu tassike teed.
Nagu ma juba ütlesin, see on raamat, mida võiks vähemalt korra lugeda ja siis saad juba edasi või tagasi minna oma fantaasiate juurde.





















Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar