Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 11. aprill 2018

Luukellad


Raamat: The Bone Clocks by David Mitchell, tõlk Krista Kaer (2014, 2017) Varrak, RR, A
Hinne: A
Pärast emaga maha peetud tulist vaidlust, lööb viieteist aastane Holly Sykes tagaselja kinni ukse oma vanasse ellu. Kuid Holly pole tüüpiline teismeline jooksik, ta on sensitiivne laps, kes kunagi kuulis hääli, keda ta kutsus „raadio rahvaks“, ning seega on Holly piksevarras, mis tõmbab enda ligi kõike ebahariliku. Mida kaugemale ta linnast läheb seda rohkem näeb ta nägemusi ja imelikke kokkusattumusi ning lõpuks võtab see kõik elluärganud õudusunenäo mõõtmed.

Holly on nimelt endale tõmmanud ohtliku sekti – ja nende vaenlaste – tähelepanu. Kuid Holly kaotatud nädalavahetus on alles algus kaotustele, mis ta perekonna igaveseks haavab. See seletamatu juhtum jääb Hollyt saatma läbi kogu ta elu, puudutades ka kõik teisi tema elus, keda ta armastab – isegi neid, kes polnud selleks ajaks veel sündinud.

Cambridge stipendiaat, kes valmistab ennast rikkuseks ja mõjuvõimuks, isa kes tunneb end elus vaid siis kui saadab reportaaže sõjas olevast Iraagist, kuid samas tahaks olla ka kodus oma perega, keskealine kirjanik, kes tunneb puudust ajast, kui ta oli menukite autor, nähtamatu sõda maailma äärealadel. Keskaja Šveitsi alpidest üheksateistkümnenda sajandi Austraalia lausmaale, Shanghai hotellist, Manhatani kortermajja lähitulevikus. Kõik need lood põimuvad üheks oma igapäevase nõtkuse ja erilise imega.
Drama, Fiction, Mystery

Kes on lugenud  Michelli Pilveatlast, siis on teil mingisugune ettekujutus, mis teid ees ootab, kuid samas ei aita see ikkagi teil mõista seda uut raamatut, aga te teate, et kõige parem on mitte midagi oodata. Lihtsalt seadke end mugavalt istuma ja nautige seda peadpööritavat sõitu, millele kirjanik teid viib. Ja milline sõit see on, millised tõusud ja langused, käänud ja kurvid teid ees ootavad … kui see raamat nii pikk poleks, siis avaks pärast raamatu lõppu raamatu taas esimeselt lehelt, et uuesti lugeda ja uuesti seda kõike kogeda ja kindlasti leida uusi asju, mida esimesel korral tähelegi ei osanud panna.

See on siis Holly Sykse lugu. Sellest ajast kui ta viieteist aastasena otsustab kodust põgeneda oma poisssõbra juurde, kuni kuuekümned viis aastat hiljem, kui ta paneb laevale talle kõige kallima ning saadab ta ohutusse kohta, sest tema elukoht ei ole enam ohutu. Nende kuuekümne viie aasta sisse mahub palju erinevaid hetki, täis armastust, valu, üllatust ja uskumatut.

Kui te olete samasugune sarilugeja nagu mina, siis võite teiegi end lugedes tabada mõttelt – See peatükk on nii selle raamatu/kirjaniku moodi. Nagu näiteks esimene peatükk oli nii väga Neil Gaimani stiilis ja teine oli meenutas väga ühte filmi nimega Chalet Girl ning siis tuleb peatükk, mis meenutab kohe väga John Le Carré Öist administraatorit (telesarja vähemalt) ning samas peatükis on mainitud teist raamatut, millest on tehtud film ja kus on peaosas Tom Hiddlestoni - Alt üles. Ja kõige lõpuks jõuame tüüpilisse düstoopilisse maailma, nagu näiteks on kujutatud raamatusarjas Beyond või noore luuletaja esimeses proosas The End We Start From.

Suurepärane lugu, mis kisub lugejaid endaga ja vahet pole, et erinevate sündmuste vahele jääb aastaid, aastakümneid ja ka see ei sega, et mitte alati ei ole Holly peategelane, sest kokku moodustab see kõik ühe kaasakiskuva ja üllatava lugemise.

Ning kes või mis on Luukellad? Selleks peate te ise raamatu läbi lugema!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar