2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

laupäev, 11. juuli 2020

Kreeka müüdid


 Raamat: Mythos: The Greek Myths Retold (Stephen Fry’s Great Mythology #1) by Stephen Fry, tõlge Allan Eichenbaum (2017, 2020) Varrak, RR, A
Hinne: A
Kreeka müüdid on kaunid, verised, romantilised, siivutud ja lõputult traagilised. Tuntud koomiku Stephen Fry poolt ümber jutustatuna saavad nad veelgi enam värve ja muutuvad veelgi enam sõltuvust tekitavateks. Majesteetlik ja naistemaias Zeus, armukade Hera, armutu Artemis, särav Apollon ja paljud teised tuttavad, kuid siiski kauged tegelased saavad inimliku näo ja ärkavad taas kord ellu. Raamatust, kus jutustatakse Kreeka jumalate, titaanide ja teiste ajaloo koidiku müütiliste olendite sünnist ja elust enne inimesest kangelaste tulekut, saame muuhulgas teada, miks pole mõistlik oma naist pahandada, isegi kui oled suur jumal Uranos, miks valmistas Athena sünd jumalate kuningale Zeusile omajagu peavalu, miks ei ole olemas rohelisi ja koobaltsiniseid inimesi ning palju muud.
History, Fantasy

Ma olen seda raamatut juba kord lugenud ja sellest ka kord kirjutanud, kuid seda oli uuesti täpselt sama hea lugeda kui esimest korda. Ka seekord olin ma eriti huvitatud jumalannast, kellelt ma oma nime olen saanud, ning hea oli taas kord üle lugeda lugusid mida ma olen ka teistest raamatutest lugenud ja mis mulle täiesti võõrad kord olid.

Lugedes võrdlesin ma neid tegelasi tahtmatult Sherrilyn Kenyoni erinevate sarjade tegelastega, kes peaks nagu olema needsamad iidsed erinevate tasemete jumalad tänapäevases maailmas (kuigi Kenyoni sarja peategelased on vennad Archeron ja Styxx, mis müütides on jõed allmaailmas). Ja endiselt jäin ma mõtisklema, kas selle raamatu jumalate biseksuaalsus on tingitud sellest, et autor on Stephen Fry, või on tõesti kõik varasemad lood lihtsalt redigeeritud lastele lugemiseks ja välja on jäetud jumalate kirg kõige elava vastu. Samas on huvitav, et jumalad ihaldavad nii tüdrukuid kui poisse, kuid jumalannad vaid poisse.

Igatahes, on Fry geniaalne autor, kes oskab vanad müüdid kergelt loetavaks teha ja ideaalselt huvitavat lisainfot juurde lisada. Mul on hea meel, et tema järgmine raamat „Kangelased“ on juba tõlgitud, ning loodetavasti saame peagi lugeda ka sarja kolmandat raamatut „Trooja“.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar