Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 30. november 2016

The Shadow SisterRaamat: The Shadow Sister (The Seven Sisters #3) by Lucinda Reily (2016)
Hinne: B
Star D’Apliese on oma eluga teelahkmel pärast seda kui tema armastatud isa ootamatult sureb. Tema isaks on eraklik miljardäär, nimega Pa Salt, kes on kõik oma kuus tütart lapsendanud maailma eri paigust. Oma surma järel on ta jätnud neile kõigile vihjed nende tõelise päritolu kohta, kuid Star – õdedest kõige mõistatuslikum – ei taha väga kiirustada oma kaitsva õe, CeCe, turvalisest varjust välja astumisega. Viimses hädas järgneb ta esimesele vihjele mille isa talle jättis, ning see viib teda ühte Londoni vanaraamatu poodi, ning ka täiesti uude maailma …
Sada aastat tagasi, vandus põikpäine ning iseseisev Flora MacNichol, et ta ei abiellu kunagi. Ta oli õnnelik ja kaitstud oma Järvemaa kodus, elades oma iidoli, Beatrix Potteri läheduses. Temast sõltumatud asjaolud viivad teda aga Londonisse ning kuningas Edwardi aegse ühiskonna kõige kurikuulsama liikme, Alice Keppeli juurde. Flora ei suuda valida kirgliku armastuse ning perekonna kohustuste vahel, kuid siis avastab ta, et ta on vaid ettur suures mängus. Ta ei tea sellest mängust midagi, kuni ta kohtub ühe salapärase härrasmehega, kes annab vastused küsimustele, mis on kummitanud Florat kogu ta elu …

Mida rohkem Star saab Flora kohta teada, seda huvitavamaks läheb ka ta enda seiklus, astudes lõpuks välja oma õe varjust ning olles lõpuks valimis armastust vastu võtma.
History, Romance

Kolmas õde, Star, on see, kes selles raamatus oma juuri otsib. Star on see õde, kes saabus Atlantisesse peaaegu samaaegselt CeCe-ga, kelle eest CeCe rääkis aastaid. Koos käisid nad koolis ja reisimas – nad olid lahutamatu paar. Kuid sisimas on Star juba ammu mõelnud, et ta peaks ise oma elu elama. Ka Pa Salt lõpetab oma kirja tõdemusega, et tamm ja küpress ei kasva üksteise varjus.

Ainsad vihjed, mis Pa Salt Starile on jätnud, on raamatupoe aadress ja väike pantri kuju. Esialgu ei taha Star neile vihjetele seletust otsida, sest CeCe vajab teda ja tal on ta kokanduskursus …

Kuid siis lähevad nad Allyt toetama Theo matustele ja Star hakkab mõtlema lähedaste inimeste vajalikkusest. Kui ta juhuslikult satub ka veel paar korda selle raamatupoe juurde, kuhu Pa Salt ta saatis, annab ta saatusele alla, ning asub asja uurima. Esialgu hirmutab teda selle raamatupoe omanik, Oralando, kes on äärmiselt hajameelne ja salapärane, kuid kui mees talle tööd pakub, võtab Star selle rõõmuga vastu.

Lisaks tööle raamatupoes, võtab Oralndo ta ka kaasa maale oma nõbu sünnipäevale ja nii tutvub Star ka Marguerite, Rory ning Mousega, ning nende elukoha High Wealdiga. Mouse on see kes annab talle lugeda Flora MacNicholsi päevikute ümberjutustuse.

Flora elas oma perega Järvemaal, Esthwaite Hallis. Tal oli õnnelik lapsepõlv. Kui Flora jõudis ikka, kui ta oleks pidanud minema Londonisse oma esimesele hooajale, polnud perel piisavalt raha, kuid nüüd kui ta õde Aurelia on õigesse ikka jõudnud, võttis nende tädi enda kohustuseks Aureliat kõrgseltskonnale tutvustada. Ema ja Aurelia lähevad ära Londonisse , isa Šotimaale jahile ning Flora jääb üksi Järvemaale. Temale sobib see hästi, nii saab ta oma leidloomadega tegeleda ja maalida. Sellel ajal kui ta üksi on tuleb talle külla nende perekonna tuttav Archie, poiss (nüüd küll juba noormees) kes on talle juba lapsepõlvest saati ärritava olnud. Kuid nüüd, kui nad Archiega koos mägedes käivad ja aiataimedest räägivad ja Flora loomadega tegelevad, kasvab nende vahel miski, mida seal olla ei tohiks.

Ja siis viiakse Flora ära Londonisse, sest nende perekodu müüakse maha, et Aurelial oleks kaasavara. Londonis ei saa Flora aru, mis tema võõrustaja talle riideid ostab, miks ta teda seltskonnale tutvustab, miks paljud vallalised varakad mehed temast huvitatud on. Kuid Flora süda on murtud, sest see keda ta tahaks on talle kättesaamatu ja seega valib ta kõige kasulikuma pakkumise. Kuid pulmadeni nad ei jõuagi, sest see mäng, milles ta on teadmatuna osaline, peatub järsku, kui kõige tähtsam nupp laualt kaob.

Floral pole muud teha kui minna tagasi sinna kus ta ennast kõige õnnelikumana tundud on. Aastaid elab ta vaikselt Järvemaal, pidades väikest talu ja kogudes taas kokku leidloomade kogu, seda siis seniks kuni tema ellu tuleb ühtäkki ammu kadunud inimene. Tema külaline toob kaasa uudise, mis sunnib teda valikuid tegema. Koos oma uue perega elab Flora High Wealdis aastaid õnnelikult.

Star on segadusse kui ta Flora päevikuid loeb, sest ta ei saa aru, mismoodi saaks ta olla seotud selle perega, kellega ta küll tunneb end väga lähedasena, kuid ta ei näe nende vahel mingit seost ja samas ei taha ta ka endale valelootusi anda. Tasapisi selgub siiski kelle järglane kes on ja kuidas nad kõik omavahel seotud on.

Kõik oli väga tore, kuid raamatu lõpus tuleb Star välja ühe „saladusega“ mis oleks nagu hoopis teisest ajastust ja hoopis teisest raamatust, sest see ei sobi siia kohe üle üldse. Siiani on Stari esitletud ikka nagu intelligentset ja arukat tütarlast, kuid see „saladus“ jätab mulje nagu tal oleks kehaline deformatsioon, ja ta võiks olla kõigile surmavalt nakkav ja kui sellest teada saadaks siis oleks tema elu läbi. See oleks omasem ajaloolisesse armastusromaanile, mitte aga kaasaegsesse põnevusromaanile.

Kuid üleüldiselt oli taas kord tegu ühe väga huvitav raamatuga, mida ei saa kuidagi käest panna, kuigi kell näitab juba järgmise päeva varahommikut. Kõik need huvitavad ajaloolised tegelased – Beatrix Potter ja Alice Keppel – huvitavad ja kaasakiskuvad peresuhted ning loomulikult püüad lugedes ka mõistatada, mismoodi Pa Salt seekord peategelase perekonnaga seotud on. Ja rääkides veel neist kuulsatest nimedest, siis eelmine kord kui ma lugesin Beatrix Porresit, siis oli see raamat The Wednesday Daughters.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar