2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 24. juuni 2014

Alphas After Dark

Raamat: Alphas After Dark by Vivian Arend, Deanna Chase, Marie Hall, M. Malone, Crista McHugh, Roxie Rivera, Kit Rocha, Mimi Strong (2014)
Hinne: C
Copper King, Vivia Arend
See lühilugu tuleb Granite Lake ja Tahnini Huntide maailmast. Lillie on Patuses Linnas (Las Vegas) ühte kerget flirti otsimas, ning Jim Halcyon, libagrisly on hea meelega valmis teda aitama. Kuid kui Õnn oma õrna sõrme mängu paneb, jooksevad iha ja ambitsioonid ummikusse (Takhini Shifters #1)

Marked by Temptation, Deanna Chase
Seekord siis lühilugu Bourbon Streeti maailmast. Mati Ballintine on seksi nõid, kes otsib ühte kuuma üheöö suhet, et oma jõudu taastada, ning seksikas Vaughn Paxton on piisavalt ennast täis, et panna Matit enda nimel pingutama. Kuid nende üheöö suhe muutub millekski palju enamaks kui nad arvatagi oskasid. Ühel neist muutub elu täielikult, teist ähvardab surm ning ühtäkki on kaalukausil palju enamalt kui vaid kirg. (Coven Pointe #1)

Rumpel’s Prize, Marie Hall
Pimeduse prints Rumpelstilskin vajab naist, et needust murda, ning mitte miski ei suuda teda tema lõppeesmärgist kõrvale kallutada. Vahet pole, et teda tabab kirg esimesest silmapilgust selle tulipunase peaga ning kiirgavate siniste silmadega olendi vastu. Shayera Caronil on hoopis teised plaanid, ning tema eesmärk on lüüa see patuselt seksikas deemon põlvili, kuid lõpuks saab olla siiski vaid üks võitja. (Kingdom Series #8)

Tank, M. Malone.
Tank Marshallil on aega kolmkümmend päeva, et kas kohtuda oma jobukakust isaga, või ta jääb pärandusest ilma. Tanki emal on vaja operatsioonile minna, seega on Tank valmis milleks iganes, isegi kui ta peab saadana endaga tantsima. Emma Shawil pakuti just elu parimat tööd: ta peab ühe rikka kliendi poega mõjutama, et too taas oma isaga räägiks. Vaid üks kohtumine tooks talle sisse miljon dollarit. Kerge raha. Seda kuni hetkeni, kuni ta peab selle saamiseks valetama mehele, kes ainukesena siin ilmas suudab teda turvaliselt tundma panna. (Blue-Collar Billionaires #1)

Shattered Web, Crista McHugh
Vaid loetud päevad enne kuningliku pärija sündi, usaldab Marcuse parim sõber, Keiser Titus Sergius Flavus, talle tähtsa missiooni – välja selgitada ühe piirilinna elanike salapärase kadumise põhjus. Kahjuks osutavad kõik vihjed sellele ainukesele naisele keda ta kunagi on armastanud ja kelle ta kaotas. Kuigi Marcuse mõistus hoiatab teda, igatseb ta süda teist võimalust, et ta saaks tõestada, et nad kaks kuuluvad kokku.

Kurikuulsa kurtisaani Emona tütar Sexta, lavastas enda surma, et saavutada vabadus, kuid ta ei osanud ettegi arvata, et saatus viib ta taas kokku mehega, keda ta oli armastanud piisavalt, et tal minna lasta. Kuid nüüd ei pea ta ainult oma tundeid maha salgama iga kord kui Marcus teda suudleb – ta peab ka tõestama, et ta on süütu enne kui tõeline süüdlane nende impeeriumi vallutab. (Deizian Empire #4)

Caged Wolf, SM Reine
Ofelia Hawke teenib elatist Lobo Nortes motikameestele stripates ning püüab sedasi piisavalt raha kokku koguda, et Lobo Nortest lahkuda. Kui aga kamp Kihva Vendi külakesse ilmub, tunneb Ofelia vastupandamatut tõmmet Trouble nimelise hundi poole. Kui nad kaks just üksteise eest ei sure, siis võib Trouble olla Ofelia ainus võimalus vabaks saada. (Tarot Witches #1)

Collateral, Roxie Rivera
Maffia jõumees Ben Beciraj on valmis milleks iganes, et kaitsta ilusat ning võluvat pärijannat Aston McNeili selle räpase allmaailma eest, milles ta ise elutseb – isegi kui see tähendab seda et ta peab piike murdma oma enda ainukese perega. (Debt Collection #1)

Beyond Solitude, Kit Rocha

Blue Roses, Mimi Strong
See on lugu torisevast mootorratta töökoja omanikust, kes püüab võita armastuses pettunud lillepoe müüjanna südant. Tina on näinud piisavalt kuidas Lucas oma suhteid lõpetab saates tema poest vabanduseks lillekimpe. Ta kardab, et tema võib olla Lucase järgmine eksimus. (Baker Street Romances #1)
Erotica, Motorcycle, Paranormal, History, Romance

Selles kogumikus on siis kokku üheksa lühilugu erinevatelt autoritelt, kuid üheks siduvaks asjaks kõigis neis lugudes on mootorrattad – suuremal või vähemal määral.

Kuna mul on plaan lugeda seda kogumikku üle pika aja, siis tuleb otsast hakata neid lugusid kommenteerima, muidu, kui ma lõpuks kunagi lõpuni jõuan, ei pruugi ma enam mäletada millest esimene lugu oli :).

Esimene lugu siis – Copper King – on lugu kahest sõbrast, üks neist grisli karu muunduja ja teine hunt muunduja. Mõlemad on nad loomulikult väga edukad ja kord aastas kohtuvad nad, et maha pidada mingi eriline pea kaelamurdev võistlus, et välja selgitada, kes saab enda valdusesse tulevaks aastaks ühe erilise vaskmündi. Nad on seda võistlust juba teismelise east saati pidanud ja viimased paar aastat on münt Jimi sõrmede vahelt lipsanud, kuid sel aastal on tal idee fix, et sel aastal saab ta mündi endale ja õnn pöörab taas näo tema poole. Asi pole mitte selles, et tal eriliselt ebaõnne oleks hiljuti olnud, kuid pärast seda kui ta vanemad kaks aasta tagasi surma said tunneb ta erilisi, tüüpilisi armastusromaanidele omaseid absurdseid süümekaid ja seega ta loodab, et äkki siis asjad paranevad.

Lillie on tulnud Las Vegasesse, et veel viimane kord enne oma tulevase abikaasaga esimest korda kohtumist, korralikult elada. Kasiinos jääb talle silma Jim, ning ta leiab et kuigi mees ta kohe põlvist nõrgaks võtab, on ta kõike muud kui see mida ta tahab. Kuna ta pole harjunud suurte rahva massidega, siis satub ta peaaegu paanikasse, kui masin millesse ta tähelepanu hajutamiseks münte loopis talle suure võidu toob ja ühtlasi ka suure uudistajate massi. Jim tunnetab seda, et Lillie on vaid juuksekarva kaugusel muundumisest, seega viib ta neiu kiiresti kõrvalruumidesse ning rahustab ta maha.

Seega kohtuvadki tavaline pruunkaru ja grisli karu. Tõmme nende vahel on tugev ja nad ei pane ka sellele kaua vastu. Kuid … Jimil on ees selleaastane võistlus ja Lillie peab minema oma tulevase juurde … aga kumbi ei taha üksteisest tegelikult enam lahkuda.

Jim on juba valmis mängust loobuma ja Lillie hiilib varahommikul toast välja, et minna ütlema oma tulevasele, et ta ole ikkagi nõus nende vanemate organiseeritud abieluga, jättes Jimile vaid teate et ta tuleb varsti tagasi.

Jimgi on kunagi enda andmed andnud karude kosjakontorile ja nüüd siis leiab ta oma töömailide vahelt kirja kosjakontorist, et talle on leitud sobiv kaaslane ning et neiu on paari päeva pärast (siis nagu täna) saabumas ta koju. Kuna see ei sobi üldse Jimi plaanidega Lilliet kosida, siis kiirustab ta Alaskale, et oma tulevasele pruudile muutunud olukorda seletada.

Kuid saatusel ja õnnel on omad plaanid noortega.

Marked by Temptation on lugu nõiast ja pearahakütist. Nõia spetsialiteediks on seks – õhutamine ja seksist saadud energia ära kasutamine (umbes midagi nagu Anita Blake lugudes) ja Pearahakütt jahib deemoneid ja deemonitega koostööd tegevaid nõidu, kes kalduvad musta maagia poole.

Need kaks kohtuvad klubis, veedavad maagilise öö, kuid huvitaval kombel ei täida Mati mitte oma reservuaare vaid hoopis midagi muud juhtub temaga. Kui ta siis päeval oma õele appi läheb (kes on kaitseingel) üht põrguväravat sulgema, pöörduvad tema võimed hoopis tema vastu ning nad hoopis kutsuvad deemoni maa peale. Järgneb suur segadus, mille käigus selgub, et Vaughn pole sugugi mingi lihtne pearahakütt vaid hoopis mingi kõrgema järgu ingel või nii ja tema seni maganud võimed avanevadki just siis kui ta seksi nõiaga vahekorras on. Kuid Vaughni vend on musta maagia poole kaldunud ja tahab Vaughni uusi võimeid ära kasutada. Veel mingi segadus Mati ja Vaughni tunnetega ja suhtega kuid lõpuks saavad pahad oma palga ning õnnelik paar leiab üksteist igaveseks.

Rumpel’s Prize on siis umbes nagu see TV sari ’Elas kord …’ tiba segasem ja kuumem versioon.

Rumpel nagu ikka läheb oma hinda sisse nõutama, kuid seekord pole põhjuseks lihtsalt tasu sissenõudmine vaid ta loodab oma tasuga hoopis ühe teise, teda ennast kummitava needuse murdmist.

Shayera aga pole mingi tavaline tüdruk, ka tema on neetud ja seda tänu sellele, et ta isa on Koletis ja ema on inimeste maailmast (Kaunitar olla tavaline küla L, kes ei suuda ühtki meest kaua hoida) Shayera on sireen. Ta küll püüab oma võimeid vaka all hoida ja teda on aidanud ka üks nõid, kuid sellegi poolest vihkavad teda külas kõik.

Rumpel viib Shayera oma lossi, kus tüdruk peab siis kolme kuu jooksul läbi kolm ülesannet ja kui ta need edukalt läbib pääseb ta tagasi koju. Mida aga Rumpel talle ei räägi on see, et kui ta need ülesanded edukalt läbib siis ta ei saa koju, sest siis teab Rumpel et ta on võimeline oma eluga päästma Rumpeli poja elu. Kuid kolm kuud on pikk aeg, ka Shayera on siiski sireen ja Rumpel võib küll olla deemoni prints kuid lisaks sellele on ta siiski vaid mees.

Ja nii ongi, et ülesannete vahepeal seob Rumpel aegajalt Shayera silmad kinni ning nad naudivad üheskoos nii mõnegi kuuma hetke.

Lõppkokkuvõttes, peale seda kui nad kumbki kõiguvad pidevalt armastan/ei armasta hetkedes ja uurides üksteise tausta, et rohkem üksteist tundma õppida, on nad siiski piisavalt sügavalt üksteisesse armunud, et kui Shayera on kõik ülesanded edukalt läbinud saadab Rumpel ta siiski tagasi koju, sest kuidas see ütlus käibki – ’Kui armastad, siis lase vabaks. Kui ta sind vastu armastab, tuleb ta tagasi, kui ei armasta ei tule.’

Tank on üks tõsiselt imelik ja ebardlik lugu, kus on palju salatsemist, seksi, peksmist ja arusaamatusi.

Emma on oma õe Iviga üksi jäänud, pärast seda kui nende vanemad pool aastat/kaheksa kuud/paar aastat tagasi röövi käigus mõrvati peidus olnud Emma silme ees. Tank on koos oma venna Finni ja ema Clairiga üles kasvanud suhtelises vaesuses pärast seda kui nende isa nad maha jättis kui Tank oli kaheksane.

Emma pidi peale tragöödiat kooli pooleli jätma, kus ta õppis veterinaariks ja Tank läks peale keskkooli sõjaväkke, kus ta oli snaiper, ning pärast sõjaväge asus ta tööle turvafirmasse. Kui ta aga teada sai, et ta ema rinnavähk on taas tagasi tulnud, sai temas öine „valvur“ – ta sõidab ringi mööda linna, ja peksab läbi kõik need kes tema arust teistele halba tahavad teha.


Emma töötab advokaadibüroo vastuvõtjana, ning Tanki isa jurist töötab selles firmas, ning Tank külastab juristi tihti ainult selle pärast, et ta tahab Emmat näha ja teda iga päev õhtusöögile kutsuda. Kuid Emmal on ka veel teine töö, et koguda raha taas kooli minekuks – ta on striptiisiklubis ettekandja.

Seega ühel segase päeva õhtul (Tanki isa on talle just pakkunud tööd oma poja mõjutajana) kui Emma tööle läheb ja ta boss nõuab taas kord, et Emma kannaks pea olematut vormi ning pakuks ka muid teenuseid, tuleb Tank samasse baari ühe teise neiu palvel nende bossile kohta kätte näitama ja seega kaotavad mõlemad tüdrukud töö.

Emmal ei jäägi muud üle, kui hr. Marshalli mõtet tõsiselt kaaluda. Seega kutsub ta Tanki kohtingule „tänutäheks“, et temaga rääkida ja võib-olla ka tema isa mainida. Kuid kui jutt läheb selle peale, et Emma laskuks kunagi nii madalale, et raha teenimiseks riideid seljast võtta, siis Tank solvub, sest tema ema on nende ülalpidamiseks stripanud.

Järgneb üks segane Tanki ema kõne, uus katse kohtinguks, kui noored veedavad mõningad tunnid loomade varjupaigas ja Tank saab endale karvutu kassi, armastus läheb üha suuremaks, Emma teeb Tankile, ta emale ja vennale õhtusöögi, Tank kohtub ka oma teiste vendadega, Emma õde käitub oma poisssõbra pärast imelikult ja Jon hakkab ka Emmale külge lööma. Noorte armastus läheb veelgi tulisemaks ja Emma kolib Tanki juurde, siis saab Tank teada, et ta isa „palkas“ Emma, temaga käima ja kui ta siis seda oma isale ette heidab, saab too rabanduse. Haiglas annab Emma Tankile tšekki oma „teenistusega“, mida ta pole kunagi tahtnud vastu võtta ja lahkub saba jalge vahel.

Kuid armastus on tugev ja ka paari nädalast nutmist/joomist ei saa nad üksteist oma hingest välja. Emma otsustab linnast lahkuda, et mujale õppima minna ning kui ta läheb haiglasse hr. Marshalliga hüvasti jätma, kohtub ta taas Tankiga, ning kui nad on hingelt kõik ära rääkinud, on noored õnnelikult taas koos.

Shattered Weboli üks imelik lugu. Selles loos polegi motakaid, kuid selles on lendavad laevad. Kuna ma lugesin seda samal ajal kui ma lugesin Witch Wraith raamatut, siis nii mõnigi asi tundus sedavõrd sarnane, et ma suisa mõtlesin hetkeks, et äkki on sama autoriga tegu, lihtsalt see lugu on erootiline.

Ühesõnaga on üks maailma vanima ameti esindaja Sexta ja teine maailma samuti ühe vanima ameti esindaja Marcus. Sexta võttis peale oma ema surma lõbumaja juhtimise üle ja teenindas ise veel vaid väga valitud kliente, kuid üks neist klientidest oli Marcus, keda ta tegelikult armastab. Ka Marcus armastab Sextat, kuid Sexta on näinud mida tähendab see kui kõrgel positsioonil mees võtab endale lõbumajast kallima, kui kiiresti see suhe lõppeb, seega ta ei usalda Marcust piisavalt, et tema abieluettepanekut vastu võtta.

Sexta lavastab oma hukkumise tules ja jätab Marcuse kümneks kuuks uskuma, et ta on surnud, kuid kui Marcus peab hakkama uurima piirilinna elanike kadumist ja ta leiab, et viimane laev, mis linna sadamast lahkus oli Temptress, hakkab Marcus juba kahtlustama, et midagi võib olla mäda, kuna Sexta oli talle kunagi tunnistanud, et kui ta peaks iialgi endale laeva saama, siis paneks ta selle just selle nime. Kui siis Marcus laeva uurima läheb leiabki ta selle pardalt Sexta.

Järgneb üllatus, vihastamine, seletuste mitte kuulamine, seks, põgenemine, tagaajamine, mitte mõista tahtmine, uurima minek, põgenemine, tagaajamine, laeva kaotus, seks, võitlused, uurimine, seks, haavata saamised, võitlused, kangelastegu … ja Titus teatab Sextale, et kahjuks ei pääsenud Marcus oma kangelasteost eluga.

Möödub viis kuud ja Marcus mossitab oma ruumides, siunates Titust, et too tal ikkagi surra ei laskunud, kui Marcus plahvatuses käe kaotas. Titus aga on väsinud sellest pidevat kiunust ja otsustab asja parandada ja saadab oma uue laeva kapteni, Sexta, veenma ühte erakliku endist sõdurit tagasi elavate hulka tooma.

Üks imelik ja hüplik ja kohati ebaloogiline lugu oli. Võib-olla kui teaks kogu seda sarja, siis oleks kergem mõista mis toimub, kuid eraldi seisvana oli üsnagi jama lugu.

Caged Wolf – seda võiks iseloomustada umbes nii:

Üks lusikatäis Videvikku
Kaks lusikatäit Sookie Stackhouse sarja
Poolteist lusikat Anita Blake sarja
Lisage kamaluga mootorrattaid ja noori hunte
Eemaldage igasugune loogika
Segage õrnalt sekka seksuaalset frustratsiooni ja kuiva (või siis läbimärga) tühikargamist
Kallake saadud segu piiriäärsesse paari vagunelamuga, ühe motelli, baari ja bentsukaga külakesse
Küpsetage kõrgel päiksekuumusel paar nädalat
See mis välja kukkus saatke tulevaseks sarjaks mööda Ameerikat Taro kaarte taga ajama.

Et siis halb, halvem ja hirmuäratavalt loogikavaba.

Collateral oli üks tõsiselt nõrk ja mõttetu lugu ühest noorest pärijannast, kes läheb Serbia maffia garaažist tagasi nõudma oma varastatud autot. Kuid seal selgub et auto polegi varastatud, vaid hoopis võla tagatiseks panduna sisse nõutud. Aston ei tea loomulikult sellest midagi et ta poolvend on tema auto peale suure laenu võtnud ja pole laenu tagasi maksnud. Selleks et oma auto tagasi saada on Aston valmis olema kuu aega Beni omanduses. Kuid siis selgub et lisaks sellele et Astoni poolevend on tema autot kasutades laenu välja petnud, on ta ka ühelt narkoärikalt noorte jüugu abiga narkootikume varastanud ja üleüldse on tüüp nii mõnelegi inimestele koti pähe tõmmanud lihtsalt kiusust.

Seda kõike selgitades armuvad Ben ja Aston üksteisesse üha sügavamalt (kõik see toimub 24 tunni jooksul) ja lugu muutub üha imalamaks ja mõttetumaks. Lühike ja kehvake kogemus.

Beyond Solitude on juba varem läbi loetud, selle kohta saab pikemalt lugeda siit.

Blue Roses oli üks tõsiselt andekas ja naljakas lugu.
Tina on oma elu armastuse kaotanud paar kuud peale kooli lõppu ning iga aasta pärast seda on koolilõpu aega tema jaoks üks raskemaid aegu. Ta on küll kohtamas käinud, kuid enamasti on asjad siiski üsnagi pea lõppenud, sest ükski neist ei ole olnud väärilised asendajad ta esimesele armastusele ja nad pole ka Tinat mõistnud.

Õhel päeval satub tema lillepoodi mootorrataste töökoja uus omanik Lucas. Lucasel on vaja lilli vabanduseks. Nende kahevaheline suhtlus on nii andekas ja nii koomiline. Paar nädalat hiljem tuleb Luca uue vabanduskimbu järele. Ja siis tuleb Luca Tinat välja kutsuma.

Tina küll teab, et peagi võib ka ta ise vabanduskimbu saada, kuid samas tabab ta end ühtäkki mõttelt, et ta ei võrdlegi Lucat oma esimese armastusega ja talle tegelikult ka meeldib Lucaga koos olla.

Kuid nagu ikka, tekib üks väike arusaamatus ja noorte teed viivad lahku.

Möödub terve suvi ning vaja läheb ühte luumurdu, et nad aru saaksid, et nad ikkagi ei saa olla üksteiseta.

Hästi andekas ja naljakas lugu. Peategelaste dialoogid on tõsine nauding lugeda. Nad meenutasid mulle kohe väga Gilmore tüdrukute sarja.

Ja ongi kogu kogumik läbi. Et siis neli head lugu ja viis keskmist või siis suisa halba lugu. Loetav kuid parem on kõiki neid lugusid eraldi lugeda, paremad lood välja noppides.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar