Artemiz's 2017 book montage

Uju koos uppujatega
Eighty Days Yellow
Eighty Days Blue
Eighty Days Red
Waking Gods
A History of Courtship: 800 Years of Seduction
The Ladies of the House
Eikusagi
The Gods of Mars
Quests of the Kings
The Untold Tale
The Forgotten Tale
Big Little Lies
S is for Stranger
Minu geniaalne sõbranna
Sel pikal ajal. Ümber jutustatud
Olemise talumatu kergus
The Book Lovers' Appreciation Society
The Six Train to Wisconsin
Highway Thirteen to Manhattan


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 27. detsember 2016

The Polaris WhisperRaamat:  The Polaris Whisper by Kenneth Gregory (2013
Hinne: C
On pimedad ajad. Juba aastakümneid on Must Hakon, kardetuim üheksanda sajandi Norra vanem, juhtinud veriseid ja julmi reide Euroopasse, ning valitsenud ümbritsevaid meresid. Kuid on ja lootuse aeg.

Põhjala külmunud tühermaal otsib Vidar Valguse eeskoda. Üksi, külmetav ning väsinud, kuid ta jätkab läbi lõputu talve lootuses lõpuks oma otsing lõpuni viia, et ta võiks taas naasta elu juurde, mille ta on selja taha jätnud, ning Niclausi, oma poja juurde, kelle ta oli sunnitud hülgama. Sest Niclausi ootab ees suurem tulevik – tulevik mida on ennustanud Cado, mõistatuslik Lühike Kõndija – ja Vidar on vaid üks osa poisi elust. Cado on Niclause kaitseks leidnud kaitsjaid igast ilmakaarest mehi kelle maailmad on ühendatud vaid õhkõrnade sidemetega.

Kuid Niclaus saab vanemaks ja maailmad tema ümber hakkavad muutuma. Kas Vidar ja Cado peavad tegema uskumatuid ohverdusi, et kaitsta neid keda nad armastavad?
Fantasy, Adventure

Täiesti ette planeerimata (sest raamatut tutvustuses ei ole ühtki vihjet selle kohta) sattusin ma seda raamatut lugema täiesti õigel ajal :), sest kuna siis veel kui jõulu ajal on hea lugeda ühte võimaliku legendi/täiskasvanute muinasjuttu selle punase kuue ja särava ninaga põhjapõdrast lemmikloomaga tegelase saamisloost. Tõsiselt, raamatu lõpus sain ma tänu sellele päris südamest naerda.

Kuid raamat ise – see oleks olnud nagu segu Darren Shanni raamatutest Trials of Death (Cirque Du Freak) ja Palace ofthe Damned (The Saga of Larten Crepsely) ning M.D. Lachlani Wolfsangel. Ja siis üks osa sellest loos meenutab ka väga filmi The Secter of Kells.

Vidal on üksik uitaja, kellel on ülesanne leida üksilult saarelt kaugelt põhjast valguse eeskoda. Laeva kaptenile, kes teda igal suvel sinna saarele viib, on mitmed reisid Cado poolt juba aastaid tagasi ette makstud. Talvel elab Vidal väikses Norra külas, hoolitseb ühe lese ja tema kolme tütre eest ning vaatab kõrvalt kuidas tema parim sõber kasvatab tema poega. Seda siis kuni noor Niclaus teeb Vidaliga lepingu, et sel ajal kui Vidal ära on, hoolitseb Niclaus lese eest ja kui Vidal on kohal treenib ta poissi teda ees ootavateks katseteks.

Tomase lugu algab mõnedkümmned aastad varem väikses Iiri kloostris, kui ta esimest korda kohtub selle salapärase Cadoga. Tomas on kloostri kirjutaja, kelle ülesandeks on kirjutada ja illustreerida osa piiblist. Cado ei taha suhelda temaga esialgu, kuid siis hakkavad nad iganädalaselt kohtuma ja siis palub Cado tal tema jaoks raamatut kirjutada, et saaks kirja nende, Lühikeste Kõndijate lugu, enne kui on liiga hilja.

Lugu tuuakse lugejateni läbisegi, kord jälgides Niclause või Vidali tegemisi ning siis minnakse taas tagasi Tomase juurde, liikudes tasapisi tuleviku sündmustele järele.

Lõpuks on Vidal leidnud selle, mida ta on aastaid otsinud, Niclaus on piisavalt vana, et osaleda tulevase külavanema katsetel ning Tomase ja Cado lugu on seletanud Vidali ja Niclause tausta.

Need põimuvad ja üha kiiremini liikuvat lood haaravad lugeja endaga kaasa ning lõpus on lausa kahju, et polegi järge võimalik lugeda, sest kuigi lugu lõppeb nagu võiks tulla ka järg, pole siiani järjest veel mingit märki.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar