2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

neljapäev, 3. september 2020

Tuhande tähe saar

Raamat: Tusen stjärnors ö by Emma Karinsdotter, tõlge Kadri Papp (2019, 2020) Varrak, RR, A Hinne: B Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/50525425-tuhande-t-he-saar 

11-aastane Tigris on peaaegu kogu oma elu isaga kahekesi elanud. Isa ja tütar kolivad uude, väiksemasse korterisse ja Tigris leiab muude asjade hulgast kummalise kasti, mille peal on tema ema nimi. Kas see on võlukast? Tigris poeb sinna sisse ja jääb magama ... ning ärkab hoopis teises maailmas! Ta pole kunagi varem näinud midagi säärast nagu Tuhande Tähe saar. Seal on Ariann oma lauludega, tähekivid ja Leo oma pilvelammastega. Ja mis kõige parem – seal kuskil peab olema Tigrise ema! Ent saarel on ka Vari ja nüüd on see hakanud kustutama taevast tähti, mis saarele elu annavad. Seal on ka eluohtlik Kivistunud mets, kuhu Tigrise ema kadus ... 

Children,  Grief


Tuhande tähe saar on ilus lugu ja raske lugu. See on lugu, mida mõned vanemad võibolla ei julge oma lastele lugeda anda, kartes nende reaktsiooni, kuid samas on see raamat, mida võiks profülaktikana lastele lugeda anda. 


See raamat pakub ühte võimalust kalli inimese kaotusest ülesaamiseks ja samas ka näitab, et lapsed on tugevamad, kui täiskasvanud arvavad, kuid neil on vaja ausust ja usaldust. Tundeid ei tohi karta, viha on hea ja ka nutt on ka hea, sest see annab võimaluse kogunenud emotsioone välja lasta.


Tigris on olnud vaikuse maailmas kümme aastat peale ema surma, ta ei nuta, tema isa ei räägi ja vanaema tahab, et isa räägiks talle tõtt. Kui Tigris lõpuks saab teada tõe, siis ootab ta, et ka isa ja vanaema talle seda räägiks, kuid selleks läheb veel aega, kui ka lõpuks isa jõuab sinna, et ta suudab rääkida.


See oli ilus, kuid pisaraterohke lugemine. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar