2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 7. september 2020

Agnes ja unenägude võti

Raamat: Agnes ja unien avain by Tuutikki Tolonen, illustraator Kati Vuorento, tõlge Hille Lagerspetz (2020) Eesti Raamat, RR, A Hinne: B Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/53126214-agnes-ja-unen-gude-v-ti 

Kui Agnes näeb ühel hauakivil kummalist kirja, ei anna see talle enam rahu. Tasahilju hakkab põnev müsteerium lahenema ja puudutab üllataval kombel ka Agnese elu.


Kõik saab alguse päeval, mil Agnes avab surnuaia värava. Ta on äsja kolinud igavamast igavamasse Harmala külla ning jätnud seljataha Helsingi ja vanad sõbrad. Kummaline sündmuste ahel tõmbab aga Agnese kaasa ja tema elu muutub põnevamaks kui kunagi varem. Kiri hauakivil ajab tal kananaha ihule, peagi hakkab ta unes nägema vanamoeliselt riides tüdrukut, kes peidab kuskile aeda ühe võtme. Kui selgub, et see aed asub Harmalas, tunneb Agnes, et peab võtme üles otsima. Millisesse lukku see võti sobib?

Fantasy, ChildrenSee tore lasteraamat, pakub lugejatele põnevust ja maagiat. Agnes on kolinud koos emaga uude linna, teda ootab ees uus kool ja uued koolikaslased. Enne veel kui tal kool algab, tutvub ta ema töökaaslase pojaga, Pullaga, kes on temaga sama vanune ja kes kolis ka sinna linna vaid aasta tagasi, seega oli tema aasta tagasi uus.


Üheskoos asuvad nad uurima selle hauakivi taustalugu, kus peal oli Agnese nimekaimu nimi ja sama sünnipäev kui Agnesel. Nende otsingutele aitavad kaasa täiskasvanud ning ka Agnese unenäod, ning jõud mida Agnes seletada ei oska. Nende otsingud viivad neid välja täiesti ootamatu tulemuseni.


Selles põnevas loos on lisaks kolimisele ka vanemate lahutus ja koolikiusamine ja kalli lähedase kaotus, ning sõprus. Lugu jookseb sujuvalt ja pakub nii põnevust kui ka hetki, mille üle sügavalt järele mõelda.


Lugedes seda lugu, tabasin ma end mõttelt, et see oleks nagu lastele sobilik versioon barbara-erskinelikest raamatutest :) ja need lapsed, kellele see raamat meeldib võivad täiskasvanuna nautida Erskine raamatuid. Selles raamatus ei ole seda õuduse külge, mis on Erskine raamatutes, kuid siin on erinevate põlvkondade vahelist suhtlemist unenäotasandil ja üllatavaid seoseid ajalooga.


Igati põnev lugemine!!!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar