2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 28. veebruar 2018

Suveöö unenäguRaamat: Midsummer Night's Dream by William Shakespeare, tõlk Anu Lamp (1595)
Nelja armastajapaari aina teisenevad lood ühel kummalisel ööl Ateenas annavad läbi Shakespeare'i poeetilise keele edasi inimtunnete rikkuse oma ülevuses ja jaburuses. Sealjuures segavad nad ausate käsitööliste soovi lavale seada tõelise armastajapaari, Pyramuse ja Thisbe, ülimalt kurba ja traagilist saatust…
Drama, Humor, Classic

Kes siis pole näinud filmi või näidendit Suveöö unenägu. Kuna ma olen näinud igasuguseid erinevaid versioone, siis polnud ma päris kindel, kas ma olen seda näidendit varem lugenud ja isegi pärast lugemist pole ma ikka veel selles kindel, et ma varem seda lugenud polnud. Mingi aeg lugesin ma kõiki Shakespeare teoseid, mis mulle kätte sattusid ja see võis vabalt olla üks neist aga nagu ma juba ütlesin, olen ma näinud kahte erinevat etendust ja kahte erinevat filmi, kus küll tegevus toimus erinevates keskkondades ja erinevatel ajastutel, kuid teksti polnud neis üheski muudetud, seega ei saa ma kindel olla, kas lihtsalt tean teksti hästi või olen lugenud.
 
Ka see teos on osa mu maailmakirjanduse loengusarjast, kuid loengut pole veel olnud, seega ootan ma veel põnevusega, kuidas õppejõud seda tutvustab ja mida lisaks räägib.

Aga Suveöö unenägu on midagi mida võiks igaüks vähemalt korra elus lugeda, või vaadata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar