Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 16. mai 2018

Death of a King


Raamat: Death of a King (The Quests of the Kings Thrilogy #2) by Robert Evert (2018)
Hinne: A
Natalie, tema mentor söör Edris ning kannupoiss Reg peidavad end Eryn Mas linnas, kuni on täidetud veel kaks seiklust, et nende nimed võiks kirjutada ajalukku. Kuna kuritahtlik Brago on aga nõuks võtnud saada kõigi aegade suurimaks seiklejaks ükskõik milliseid vahendeid kasutades, peavad me kangelased oma tegevusi tegema varjatult, et keegi neid ei segaks. Natalie on võtnud omaks kodust kaugele kolinud poepidaja rolli ja munserdab endale abiks tänavapoisi Magnuse, kellest võiks saada suurepärane spioon, kes hoiaks me kangelasi probleemidest eemal kui nad otisvad järgmist aaret.

Kuid Magnus on üks ebakindel ettur. See verisuline spioon leiab pidevalt asju, mis ta tähelepanu mujale viivad – või mis veelgi hullem, tema kohmakus tõmbab talle soovimatut tähelepanu. Brago vari tundub piiluvat iga nurga taga …

Kui nende plaan väljamõeldud aardejahist läheb vett vedama tänu Brago mahhinatsioonidele, peab Natalie enda peale võtma kogu ettevõtte raskuse, et oma kaaslased võiduni viia.
Drama, Fiction, Mystery

See on siis järjekordne osa Robert Everti kavandatud suuremast saagast, mille esimesed kolm raamatut olid The Riddle in Stone trilooga osad – The Riddle in Stone, Betrayal in the Highlands ja Blood in Snow. Käesoleva triloogia esimene raamat oli Quest’s of Kings. Kui esimese triloogia peategelane oli kokutav ülekaaluline keskealine raamatukoguhoidja, kellest saab ebatõenäoline kangelane, kes on endiselt kokutav ja endiselt ülekaaluline ja endiselt keskealine ja pealegi jääb veel ühest silmast ilma, siis selle teise triloogia kangelanna on Natalie, neiu kes on vales kohas valel ajal ja seega saab ta endale vaenlase, kes püüab ta elu röövida igal võimalusel ja ka esialgu vastumeelse kaitsja, kellest lõpuks saab ta ainus perekond ja põhjus elus olla.

Kui esimeses raamatus otsiti taga aaret, siis selles osas keskendub põhitegevus tegelikult kassi ja hiire mängule, kus hiir püüab kassi üle kavaldada, võttes endale abiks nirgi. Eelmise loo lõpust on möödunud aastaid, Natalie on olnud nii mõnegi antikvariaadi pidaja erinevates kuningriigi linnades, aidates sedasi vaikselt söör Edrist ja Regi, pakkudes neile alati vaikset sadamat kuhu tagasi tulla. Kui nad on kuulnud midagi Bragost või on neid mõni muu oht ähvardanud, on pood kiirelt kokku pakitud ja lahkutud.

Pealinnas olles on neil uus plaan seoses viimase aarde otsinguga, kuid selleks on neil vaja abi kelleltki kõrvalseisjalt ja Natalie valib selleks kängus käega tänavapoisi Magnuse, kelle ta saadab „sõnumit“ viima ja raamatut „tagastama“ ja muid asju tegema, millega Magnus ka kuidagi läbi häda hakkama saab, kuid Magnus on üksi ja talle meeldib rääkida ning ta kardab pidevalt et teda lolliks tehakse, seega kuulab ta uste taga ja kuuleb seega asju, mida ta ei peaks kuulma ja pomiseb omaette ja oma vähestele tuttavatele asju, mida ta pigem enda teada peaks hoidma.

Natlie pakib taas poe ja lahkub, kuid Magnuse palkab endale toapoisiks uus söör ja kuna Magnus oli juba Natalie ja söör Erdise peale solvunud, on ta ka nõus oma uue leivaisa käske esialgu täitma, kuid siis ta taipab, et on end mässinud millegisse, mis võib talt elu röövida. Aga need asjad mida Magnust on tegema saadetud röövivad kellegi palju väärtuslikuma elu. Pikk mäng ja väga julmad tagajärjed, kuid õnneks on pika mängu juures see hea asi, et alati võivad vahele astuda ka etteaimamatud segajad, kes ei pruugi mängu tulemust päris muuta, kuid nad saavad sisse tuua aspekte, mis pole paharitele kõige meeldivamad.

Samm sammu haaval viiakse ka selle raamatu seltskond samas suunas kuhu Edmund koos oma seltskonnaga teel on, ning tähelepanelik lugeja leiab ka siit raamatust nii mõnedki vihjed Edmundi seiklustele.

Huvitav ja kaasakiskuv lugu, näis milleks see kõik kokku kasvab.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar