Artemiz's 2017 book montage

Uju koos uppujatega
Eighty Days Yellow
Eighty Days Blue
Eighty Days Red
Waking Gods
A History of Courtship: 800 Years of Seduction
The Ladies of the House
Eikusagi
The Gods of Mars
Quests of the Kings
The Untold Tale
The Forgotten Tale
Big Little Lies
S is for Stranger
Minu geniaalne sõbranna
Sel pikal ajal. Ümber jutustatud
Olemise talumatu kergus
The Book Lovers' Appreciation Society
The Six Train to Wisconsin
Highway Thirteen to Manhattan


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 4. mai 2015

Wolf BrideRaamat: Wolf Bride (Lust in the Tudor Court #1) by Elizabeth Moss (homme :), 2015)
Hinne: D
Inglismaa, 1536. Lord Wolf, teenekas sõdur ning kogenud armuke, on tulnud Kuningas Hernry VIII õukonda oma uue pruudi järele. Tema pruudiks on tütarlaps, kes on teda huvitanud juba sellest hetkest saati kui ta teda esimest korda nägi Yorkshire nõmmedel ratsutamas. Eloise Tyrell, nüüdseks üks Kuninganna Anne Boleyni saatjadaamidest, on teinud endale aga muud plaanid. Tal pole mingit tahtmist alluda mehele, keda ta vaevu tunneb ning keda – kuigi ta keeldub seda tunnistamast – ta natuke kardab. Kuid siis nad suudlevad esimest korda. See suudlus äratab neis mõlemis tulise kire, mis ulatub nende mõlemi hingeni. Kuid kui õukonnas lahvatab skandaal Kuninganna väidetava truudusetuse pärast, näeb Eloise täpselt, mis juhtub siis kui võimukas mees tüdineb oma abikaasast. Kas ta ikka julgeb anda kellegi meelevalda nii oma keha kui ka südant?
Romance, History

Mis siis öelda selle raamatu kohta?

Kujutage ette lava, kus on lavakujundus ja kostüümid vastavalt Henry VIII õukonnale, kuid näitlejad esitavad oma rolle, nagu nad oleksid tänapäevas.

Laval on suur labürint ja meie tulevased armastajad pannakse erinevatest nurkadest liikuma. Nad peavad jõudma keskele, kust nad üheskoos edasi väljapääsu poole peavad liikuma. Teel keskpaika näevad nad üksteist aegajalt, kuid iga kord kui nad proovivad teha mindagi või öelda midagi, mis võiks neid lähemale tuua, jooksevad nad hoopis vastu seina. Isegi kui nad lõpuks saavad keskel kokku (loe: kogevad kõikehõlmavalt romantilist armatsemist) jätkavad nad siiski oma teekonda pidevalt vastu sinu joostes ning nende teekond labürindist välja on vägagi valulik. Kogu see lugu on täis pidevat valesti mõistmist, ülemõtlemist, sõnavääratusi, segavaid endisi kallimaid või uusi austajaid ja sulaselget pimedust või lollust.

See lugu hakkas mulle tõsiselt üks hetk närvidele käima. Tegu oli küll lihtsa looga, kuid ta polnud üldsegi mitte nauditav. Ilmselt oli minu vastumeelsus tingitud ka sellest, et ma olen lugenud igastusguseid erinevaid versioone Henry VIII õukonna intriigidest, ning tahes tahtmata võrdlesin ma seda raamatut nendega, ning selle raamatu imelik, kaasaegne keelekasutus ning kangelanna mõtteviis oli vale ning häiris loo nautimist.

Kahjuks sugugi mitte hea lugemine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar