Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

laupäev, 29. aprill 2017

The Prince's Psalm


Raamat: The Prince's Psalm by Eric Shaw Quinn (2016)
Hinne: B
Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/30136370-the-prince-s-psalm
Esimene Saamueli raamat 18:1 & 3

1 Ja kui Taavet oli kõneluse Sauliga lõpetanud, siis oli Joonatani hing
nagu ühte köidetud Taaveti hingega ja Joonatan armastas teda nagu oma
hinge.
2 Ja Saul võttis tema selsamal päeval enese juurde ega lasknud teda
minna tagasi isakodusse.
3 Ja Joonatan tegi Taavetiga liidu, sest ta armastas teda nagu oma hinge.
 
Taavet ei alistanud mitte ainult Koljatit, vaid ta võitis ka Iisraeli kroonprints Joonatani, südame. Nad on armastajad, kelle vastu saatus on julm, ning kelle kirglik armastus muutis ajaloo käiku ning lõi aluse Iisraeli rahvale. Nende legend on elus püsinud üle 3000 aasta. Nende eepiline armastuslugu on tähtis osa meie tänapäevasest religioonist.

Kuid Joonatan ja Taavet olid kaks meest, kes pidid tegema raske valiku kohustuste ja traditsioonide vahel. Neid piinas nende ilmeksimatu kirglik ja füüsiline armastus üksteise vastu. Kes olid nad Piiblist tuntud faktide taga? Millised mehed nad olid? See kaasaegne romaan räägib loo Iisraeli kuningast ja mehest, kes võitis ta südame.
History, Romance, GLBT

Printsi psalm on fantastiline uustöötlus vanast legendist. Legend Taavetist ja Koljatist ja kuningas Saamuelist ja tema pojast Joonatanist on laiemalt lahti kirjutatud. Raamat algab hetkest kui Taavet astub sõjaväljale, et alistada Koljat. Sõjavälja ümbritsevad mehed, kellele ta on väga kasulik, väga kallis, tema vennad, ta kuningas ja noor prints. Nad on kõik kindlad, et see on viimane kord kui nad näevad Taavetit elusana.

Ja siis läheb lugu tagasi sündmuste juurde, mis eelnesid sellele hetkele. Saab lugeda Taaveti noorusest, tema kallist sõbrast Miikalist, nende ühistest seiklustest. Siin on ka Taaveti isa lugu, kuningas Saamueli ja tema vanima poja Joonatani lugu. Esimene pool raamatut liigubki samm samm haaval hetkeni, kui Joonatan mõistab, keda ta on kaotamas ja mõistab ka lõpuks oma tundeid Taaveti vastu.

Kui Taavet tuleb võidukana võitlusest Koljati vastu, muutub tema elu ja ka kõigi teda ümbritsevate elu. Esialgu on ta kõigi kangelane, kuid ei ole kunagi olnud ühtki kangelast, keda keegi teine poleks kadestanud. Nagu ikka peab olema suursuguses armastusloos sõpru, kes on julmemad kui verivaenlased ja loomulikult ei näe armunud nende salasepitsusi läbi vaid usaldavad täpselt neid, keda nad peaksid endast kaugel hoidma.

Lähevad aastad, Taavet ja Joonatan naudivad koosolemise aega, kuid siis sosistavad õelad keeled kuningas Saamuelile asju, mis muudavad noormeeste elu väga raskeks, kuna kuningas on kindel, et Taavet soovib tema kohta endale. Et kuidagigi kuningat rõõmustada, nõustub Taavet tema tütrega abielluma, kuid ... kuigi ta täidab oma abielumehe kohustust, magab ta öösel siiski Joonatani juures.

Kuningas saadab Taavetit üha eluohtlikemadesse lahingutesse kuid Taavet tuleb endiselt võidukalt ja elusalt tagasi. Kui kuningas plaanib Taaveti tapmist peab ta põgenema. Kuid selleks hetkeks ei ole ta enam väike Taavet, kes alistas Koljati, selleks hetkeks on ta juba kuulus väejuht, kes on tapnud kümneid tuhandeid vaenlasi ja tema alluvuses olevad sõdurid järgnevad talle.


Tema eksiil algab väikese salgaga, kuhu kuulub ka ta vend ja õepoeg, kuid kuna ta on jumala valitud, siis peagi tema salk kasvab ja kasvab ...

Lähevad aastad, Joonatan saab paar korda salaja käia Taaveti juures, infot jagamas ja oma armastatuga koos olemiseks. Nad mõlemad abielluvad, Taavet lausa mitme naisega ...

T
aavet laulab psalmi oma armasatud, kuid sõjaväljal hukkunud armsamale oma kroonimispeol.

S
ee vana legendi uusversioon on võimas, kuratlikult pikk, kuid see on võimas lugu, kus piibli lugu on fantaasiarikkalt lahti kirjutatud, kuid vaatamata sellele, et see on piibli lugu, pole see sugugi kristlik lugu, vaid lihtsalt ilus ja huvitav armastuse lugu.Teine Saamueli raamat 1:19-27
19 „Sinu hiilgus, Iisrael,
on maha löödud su küngastel!
Kuidas küll on kangelased langenud!
20 Ärge jutustage seda Gatis,
ärge kuulutage Askeloni tänavail,
et vilistite tütred ei rõõmutseks,
et ümberlõikamatute tütred ei rõkataks!
21 Gilboa mäed!
Ärgu tulgu teie peale
ei kastet ega vihma,
te ohvripõllud!
Sest seal on rüvetatud
kangelaste kilbid,
Sauli kilp
on õliga võidmata.
22 Mahalöödute verest,
kangelaste rasvast
ei hoidunud Joonatani amb,
Sauli mõõk ei tulnud tühjalt tagasi.
23 Saul ja Joonatan,
armastatud ja armsad,
lahutamatud elus ja surmas!
Nad olid kotkastest kiiremad,
lõvidest tugevamad.
24 Iisraeli tütred!
Nutke Sauli pärast,
kes teid riietas
kaunistustega purpurisse,
kes kinnitas kuldehteid
teie riietele!
25 Kuidas küll on kangelased
langenud keset taplust,
Joonatan maha löödud
su küngastel!
26 Mul on sinu pärast kitsas käes,
mu vend Joonatan!
Sa olid mulle väga kallis.
Naiste armastusest imelisem
oli su armastus minu vastu.
27 Kuidas küll on kangelased langenud
ja võitlusrelvad hävinud!”
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar