2020

Artemiz's 2021 book montage

The Book of Life
Tappev külm


Artemiz's favorite books »

neljapäev, 22. jaanuar 2015

The Fortune HunterRaamat: The Fortune Hunter by Daisy Goodwin (2013)
Hinne: D
Aastal 1875 oli Sissi, Austria keisrinna naine keda iga mees ihaldas ja iga naine kadestas.

Ilusal, sportlikul ja targal Sissil oli kõik, mida ta ihaldas – välja arvatud õnn. Väsinud Habsburgi õukonna piiravast etiketist ning tema kohusetundlikust kuid igavast abikaasast, Franz Josephist, sõidab Sissi Inglismaale jahile. Ta tuleb otsima elevust ning leiab selle sarmikas kapten Bay Middletonis, ainsas mehes Euroopas, kes ratsutab temast kiiremini. Bay on Sissist kümme aastat noorem ning kihlatud rikka ning pühendunud Charlottega, ning ta võib kaotada kõik kui ta armub naisesse, kes ei saa kunagi olla tema. Kuid Bay ja keisrinna on mõlemad uljameelsed ning nende vastastikune külgetõmme on piisavalt tugev, et nad ei suuda sellele vastu panna.
History, Romance; Drama

Hmm, huvitav, mulle tundus küll, et selle raamatu peategelane on Charlotte Baird, hobifotograaf, kes on vägagi ihaldatud vallaline pärijanna, ning kõik teda ümbritsevad inimesed püüavad anda endast parima, et tema pärandilt endale kasu lõigata.

Bay Middleton, raamatu teine peategelane (ei ole Kate ja Pippa esivanem) on sõdur ja suurepärane ratsutaja ning hobuste tundja. Tema ei aja taga Charlotte suurt pärandust, kuid Charlotte meeldib talle, ning ta teeb Charlottele abielu ettepaneku, kuid kuna Charlotte on veel kuni 21 eluaastani oma venna hooldusalune, siis nad ei avalda veel oma kihlust, neil on vaid kokkulepe. Aga Bay on siiski mees, mees kes meeldib paljudele naistele, ning ta jääb ka silma Sissile ja Bay laseb oma väiksel ajul enda eest mõelda aga suur aju hoiab endiselt Charlottet soojas ja kallis kaisus.

Jah, tõsi ta on, Sissi mängib päris suurt rolli, kuid seda vaid kui noorte armastajate vahele kiilulööjana, raamatule dramaatilise nurga andjana, mitte peategelasena.

Niisiis, Charlotte on haavunud (kuid mitte väga) ja Bay on armunud (kuid seda vaid siis kui ta on Sissi läheduses) ning suur võidusõit (Grand National) on tulemas. Peale venna pulmi pakib Charlotte oma asjad ning asub teele Ameerikasse pilte tegema.

Kas Charlotte ja Bay saavad veel kokku? Kas Bay võidab võidusõidu? Kas Charlotte abiellub oma ameeriklasest fotograafist reisikaaslasega? Kas Bay läheb koos Sissiga Ungarisse?

Jah, lugu on täis suuri nimesid, alustades Sissist ja tema pojast Rudolfist, ning Kuninganna Victoria, tema noorim tütar Beatrice ja Victoria isiklik teener John Brown, - üks korralik seltskonnakroonika, täis draamat ja kadedust. Üleüldse on kogu see raamat täis õelust, õelaid allavöö nalju, salakavalaid võtteid teiste kulul elamiseks, üksteise ületrumpamist, iga hinna eest ärategemist, lõputuid kordusi ja korrutamisi, pidevat võistlust, alandamist, ebavajalikkus paljusõnalist lipitsevat kiitust, lipitseva ebavajaliku kiitmise lunimist, silmakirjalikku abikaasade ülistamist – kui teil oleks sellised sõbrad, siis ma kardaks näha millised on teie vaenlased ja üldkokkuvõttes jättis kogu see raamat väga halva emotsiooni.

See polnud kohe üldse hea raamat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar