2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

pühapäev, 23. juuni 2013

Riddle in Stone

Raamat: Riddle in Stone (The Riddle in Stone #1) by Robert Evert (2013)
Hinne: B
Lühikokkuvõte: http://www.goodreads.com/book/show/17339738-riddle-in-stone
Peagi pärast seda kui kõik vana aja suured kangelased on surnud, tõstab Surematu Kuningas taas oma pea, kogudes goblinite armeed, et tormata koos nendega välja mägedest ning hävitada kogu inimkond. Ainus kes täieliku põrmustamise ära hoida suudaks on Edmund – kokutav raamatukoguhoidja, kes teab saladust, saladust mille nimel iga varas, mõrtsukas ning kuningas oleks valmis tapma. Edmund põgeneb argipäeva tapva igavuse eest alustades ühemehe sõda iidse kurjusega. Kuid kuidas suudaks üks mees olla edukas seal, kus teised on ebaõnnestunud?
Paranormal, Action,

Käesoleva raamatu näol on taas kord tegu ühe pärliga, mis on leitud NetGalleyst.

See raamat on selline tore segu raamatustest nagu J.R.R. Tolkeini Kääbik, Darren Shani Vampiirimägi, Surma katsumused ja Vampiiri Prints ning Edgar Rice Burroughsi Marsi Printsess (filmina John Carter). 

Raamatu kangelane Edmund pole sugugi tavaline kangelane – noor, tugev, „alati valmis võitluseks“ noorsand. Edmund on paksemapoolne arg, kokutav raamatukoi, kes pole sugugi valmis mingiteks kangelastegudeks. Kõik mida ta soovib, on minna väikesele retkele, et leida vääriskivi, mida kuningas otsib ja mille asukohta arvad Edmund teadvat.
Kuid, elu pole ju nii lihtne, ka mitte raamatutegelastele, või siis eriti mitte raamatutegelastele.
Teel arvatavasse vääriskivi asukohta ühineb Edmundiga koer, kelle ta paneb nimeks Thorax (vaadake siit, mis thorax tähendab :), kuid mulle tuli seda nime lugedes pidevalt silmade ette hoopis Dr. Seuss'i Lorax :)).
Seega, kui Edmund jõuab arvatavasse vääriskivi peidupaika kohtub ta kõigepealt trolliga ja siis goblinitega, kellele ta ei oska vastu hakata ning seega võetakse ta vangi ning viiakse kaevandusse. Kuid oleks siis kõik nii lihtne, et Edmund visataks auku koos teiste vangidega ning tõmmatakse siis taas välja paari tunni pärast, et ta töötaks kivimurrus. Edmundi valduses olnud mõõk, mille goblinid ta käest ära võtsid ja tema teadmised slajastest käikudest äratavad Surematu Kuninga huvi tema vastu, mis on palju ohtlikum kui ükskõik milline töö kaevanduses või siis kohtumine tavaliste timukatega.

Aeg möödub, Edmund ei suuda oma õpetatud aju kasutada selleks, et murda talle antud mõistatust, kuid Edmund õpib, õpib kasutama oma mõistust, oma keha selleks et põgeneda Surematu Kuninga haardest. 

Kaks tõsiselt andekat tegelast on goblinid, kes vangistasid Edmundi - Kravel and Gurding. Kaks tõsiselt koomilist tegelast (goblinid, kes meenutavad mulle Darreni raamatute Väikseid Inimesi), oma pidevate sõnasõdadega ja kihlavedamistega. Kuigi nad räägivad enamasti piinamisest, köndiatamisest, kannibalismist, kuid see on kirjutatud nii kergelt ja naljakalt, et seda on lausa lust lugeda.

Üleüldse on see raamat väga hästi kirjutatud. Kuigi ta meenutab mulle nii mõndagi teist raamatut ja ma ootasin pidevalt, et edasi läheb kõik nii nagu võiks arvata, kuid selles raamatus ajab üks üllatus teist taga ning kirjanik on pidevalt üks samm lugeja fantaasiast ees.

Sellel raamatul pole õnnelikku lõppu – meie kangelase südamedaami saab endale hoopis teine mees – kuid kui mõtlema hakata, siis tegelikult on see lõpp täpselt selline nagu ta peabki olema ja kui arvestada, et see on esimene raamat sarjast, siis võib see õnnelik lõpp veel tulla.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar