2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 18. aprill 2016

The Silver TouchRaamat: The Silver Touch by Rosalind Laker (1987)
Hinne: C+
Aastal 1761 sai Hester Batemanist esimene naine, kes registreeris oma enda hõbeda märgi.

Kuid kuidas sai kirjaoskamatust orvust, kes töötas oma poolvenna trahteris, Strandis, üks Inglismaa tuntumaid hõbedaseppi?

Rosalind Laker viib lugejad fantaasiarikkale rännakule räbaltest rikkuseni, tundmatusest tuntuseni 18 sajandi Londonis.

Sellest hetkest saati, kui tulipunaste juustega Hester kohtub John Batemaniga, kullasepa õpipoisiga, muutuvad nende mõlemi elud igaveseks.

Hester äratab Johnis kire mis ähvardab tema senised tagasihoidlikud unistused purustada. Sest John on juba kihlatud oma meistri tütrega ning Hesteri rasedus võib rikkuda kõik tema professionaalsed unistused. Nende kahe, näiliselt võimatu armastus, on vaid algus täis sihikindlust ning raskusi.

Hõbeda puudutus on kaasakiskuv lugu Londoni elust ning ühe inspireeriva naise teekonnast eduni, vaatamata kõikidele raskustele. See on lugu armastusest, käsitööst ning tõelisest andumusest, mis põhineb ühe tõeliselt märkimisväärse naise elul.
History, Romance

Nagu juba öeldud on Hõbeda puudutus inspireeritud tõelistel ajaloolistest sündmustest ning isikutest.

Hester Bateman sündis 1708 ja elas 86 aastaseks. Nendest 86 aastast töötas ta hõbedaga pea 60 aastat, neist 30 olles ise oma hõbedamärgi ja hõbeda töökoha omanik. Tal oli oma abikaasa Johniga kuus last, kellest enamuse elu oli samuti seotud hõbedaga ning ka mõned ta lapselapsed jätkasid hõbedasepa ametit.
 
See raamat on siis ilukirjanduslik versioon reaalsetest sündmustest, kuigi vahel on tegemist rohkem nagu faktide loeteluga, kui ilukirjandusliku teosega ning vahel läheb fantaasia liialtki lendama, kuid lõppkokkuvõttes on tegu siiski huvitava looga. Selline hüppamine dokumentaali ja ilukirjanduse vahel ajab aegajalt närvi mustaks, kuid lugeda on ikkagi huvitav.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar