2020

Artemiz's 2020 book montage

Lume ja tuha hingus
King nr 39
Jagatud saladused
Mina, Meg ja meie klass
Meie uues kodus kummitab
Ekraani taga
Soovipuu
Pärlipüüdja. Legend silmaterast
Kriiksujad
Peaaegu täielik halvimate õudusunenägude nimekiri
Üks väike valge tuvi
Koletis öös
Draakoni ärkamine
Kui sõnadest jääb puudu
Lumeõde
Tüdruk, kes tahtis päästa raamatud
Sõnad sügavas sinises
Hurda graal
The Heretics Apprentice
Edward Tulane’i imetabane teekond


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 17. märts 2020

Smoke Bitten


Raamat: Smoke Bitten (Mercy Thompson #12) by Patricia Briggs (2020)
Hinne: B
Mina olen Mercedes Athena Thompson Hauptman. Minu ainsad „supervõimed“ on need, et ma oskan muunduda 15 kiloseks koiotiks ja ma parandan Volkswageneid. Kuid mul on sõpru imelikes kohtades ning minu taga on libahuntide kari. Tundub, et mul läheb neid kõiki vaja.
Sajandeid tagasi elasid haldjad Underhillis. Kui nad sealt välja visati, jäid neist maha suured lossid ja meeletud kogused maagilisi esemeid … ning nende vangid. Ilma et haldjad nende eest hoolitseksid said need elukad vabalt mööda Underhilli ringi liikuda ning kaost külvata. Vaid ohtlikumad jäid ellu.
Nüüd on üks neist elukatest põgenenud. Tal on võime välja näha nagu iga teine elukas, keda tal õnnestub hammustada ja kui ta sind juba hammustanud on, siis oled sa tema võimuses. Ta elab kaose ja hävingu nimel, ning ta suudab sind panna tegema mida iganes – isegi tapma seda, keda sa kõige enam armastad. Ja nüüd on ta siin, Tri-Citys. Minu territooriumil.
See ei saa – ei tohi – jääda. Mitte sel juhul, kui mina saan midagi teha.
Fantasy, Action, Paranormal

Juba 12 raamat Mercy Thompsoni sarjas, kuid nagu ma olen ka teiste raamatute puhul öelnud, ei ole lugu ikka veel igavaks muutunud. Seekord on siis Mercy vastaseks keski/miski mida tuntakse kui Suitsu Deemon. Kuid nagu ikka ei koputa Mercy uksele vaid üks probleem, sest muidu oleks ta elu ju liiga lihtne.

Seekordses raamatus tõmmatakse Mercy taas haldjate salakavalasse skeemi, ning samas hammustab teda tagumikust taas kord ta oma suur suu, mis paar raamatut tagasi kuulutas Tri-City piirkonna tema ja kohaliku hundikarja kaitse all. Nende kaitsevõimet kontrollitakse nii otseste rünnakutega kui ka salakavalate torgetega.

Mercy ei anna ka seekord alla, vahet ei ole, kas ta peab appi võtma hullu vampiiri või igavesti noore haldjate endise vangi. Kui probleem oleks ainult välises rünnakus, siis võiks Mercy rahulikult, paari suitseva armiga pääseda, kuid ei, probleem on sügavam. Nõiad ei lahku ju ilma viimase sõnata ja see sisemine rünnak võib olla miski, mis võib lõhkuda rohkem kui riided või autod.

Kuid kes siis ikkagi on see suitsu deemon? Seda müütilist tegelast on muinasjutumaailmast välja tõmmatud nii laste multikatesse kui ka täiskasvanutele mõeldud telesarja, kuid mina teda küll selles rollis ära ei tundnud, enne kui Mercy ta nime ütles ja nimedel on suur väärtus.

Põnev lugu ja eriti, kuna üheaegselt jookseb mitu lugu, nagu Mercy lugudele ikka kombeks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar