Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 20. juuni 2017

Pasknääride vandenõuRaamat:  Pasknääride vandenõu by Egert Anslan (2011)
Hinne: A
Seltskond arulagedaid loob Aafrikas rahavaba kommuuni, kus kõik äkki elada tahavad. Massiline rahvaränne viib maailma majanduskatastroofi äärele ning sunnib riike enda päästmiseks uue kommuuniga liituma. Muutused ähvardavad pankrotti viia ka intelligentsete pasknääride majandusimpeeriumi. Olukorra päästmiseks sepitsevad linnud räpase vandenõu, mille õnnestumine ähvardab inimkonna jaoks enneolematud tagajärjed kaasa tuua.
Humor, Absurd

Kujutage ette, et Guy Richie on nõuks võtnud teha filmi, kus linnud tahavad valitseda inimeste maailma. Või siis näiteks Andrus Kivirähk kirjutaks järje raamatule Mees, kes teadis ussisõnu – Mees, kes mõistis lindude keelt.

Vot just need kaks asja meenusid mulle kui ma lugesin Egerti Pasknääride vandenõud. See on täpselt sama jabur kui Guy Richie filmid ja täpselt sama fantaasiarikas kui Kivirähu ussisõnade lugu.

Suurepärane absurdne lugu, mis on kirjutatud suurepärases Eesti keeles. Ma isegi mitte ei püüa selle sisu ümber jutustada, sest kõige parem on seda raamatut lugeda ilma midagi ootamata või ette teadmata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar