2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

kolmapäev, 15. juuni 2016

Mark Twain: The Man and His WorksRaamat: Mark Twain: The Man and His Works by Edward Wagenkhecht (1937, uustrükk 2015)
Hinne: D
Samuel Langhorne Clements, keda tuntakse paremini tema kirjanikunime Mark Twain järgi, on üks kuulsamaid Ameerika kirjanike kes kunagi elanud on.

Kuid kes oli see mees selle kuulsa kirjanikunime taga?

Edward Wagenknecht uurib tema elu ning töid, ning läheb vägagi süvitsi, et uurida selle erilise kirjaniku tausta.

Erilist tähelepanu on pööratud tema kõige kuulsamatele teostele Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni seiklused.

Wegenknecht pöörab tähelepanu ka Twaini poliitilistele vaadetele imperialismist, inimõigustest ning tööst, kuid samuti ka tema vaadetest religioonist ning paljusest muudest asjadest.
Study

Milline on teie Twaini lemmik raamat? Minu lemmik on Jänki Kuningas Arturi õukonnas, kuid loomulikult olen ma lugenud ka Printsi ja Kerjust ja Tom Sawyeri ja Huckleberry Finni raamatuid.

Kuid see raamat ei ole Twaini biograafia, siin ei räägita tema elust alustades sünnist surmani. See on uurimustöö Samuel Clemensit, mehest, keda tuntakse paremini kui Mark Twain. Keda küll teatakse kui kuulsat humoristi, kuid läbi kogu oma elu kannatas depressiooni ja ebakindluse all.

Selles uurimuses puudutatakse tema poisipõlve, noorukiiga, kuidas ta läks Mississippile jõeparve juhiks, seejärel Läände kulda otsima ning ajakirjanikuks ning kuidas ta abiellus ja sai lapsed. Kuidas teda ja tema kirjutamist mõjutasid teda tabanud kaotused – ta vend, poeg, tütred, abikaasa. Mida ta arvas poliitikast ja usust. Mida tema jaoks tähendas armastus ning milline isa ta oli.

See kõik oleks võinud olla väga huvitav, kuid iga kord kui ma lugema hakkasin, tabas mind Unemati liivakott ja kogu see uurimus oli väga veniv ja osati ka kordav, kuna pea iga peatükk algab Sam Clementsist ja lõppeb Mark Twainiga. Ja kui ma lõpuks avastasin 85%, et raamat sai läbi ja algasid lisad, siis ma tabasin end mõttelt, et ma ei mäleta millest alguses juttu oli.

Ma nii lootsin, et see saab olema üks huvitav lugemine, kuid see oli kuiv uurimus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar