2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 18. juuli 2016

A Land DividedRaamat: A Land Divided (The Blood of Kings #1) by K.M. Ashman (2015)
Hinne: C
Aasta 1081. Williami Britannia verine anastamine on läbi ning Britannia on Normani valitseda. Kuid üks osa vastupanust on endiselt elus: Wales. See on lõhkirebitud maa, kus vend võitleb vennaga ning kuningad sõdivad võimu nimel. Inglased kasutavad nende sisetülisid oma enda kasuks ning sellel ajal, kui kuningatele pakutakse tehingut, millest nad loobuda ei saa, sepistavad teised sõda ammu unustatud tüli üle.

Gruffydd ap Cynan, tõeline Gwyneddi kuningriigi pärija on üle mere paos. Kui ta kuuleb sellest, kuidas welslasi on petnud tema troonil istuv isehakanu, ühendab Gruffydd oma jõu Tewdwriga, monarhiga, kes on kaotanud oma trooni reetmise tõttu, ning üheskoos loovad nad oma kuningriigi jäänustele uure armee. Kuid Tewdwri abikaasa ja tütar – tema peamine tugevuse allikas – on nõrkus, mille tema vaenlased ära kasutavad.

Reetmine, pettused ning eesolev sõda, kuid mõlemad mehed teavad, et nad peavad võitlema kuni anastatud Walesi maa on läbi imbunud … kuningate verest.
History, War

Ma tean küll, miks ma selle raamatu lugemiseks valisin NetGalleyst, eks ikka selle pärast et siin on juttu selle kuninga eellastest, keda Kaarnapoisid taga otsivad :).
 
Aga jah, see on üks huvitav ja jõhker lugu ajast, kui inimelu ei maksnud midagi, kui ta just kuninga soost polnud, ning siis võib-olla veelgi vähem, sest seda suurem oli võimalus, et vaenlaset kätte sattudes sind kas piinatakse või siis tapetakse vägagi jõhkral viisil, ja vahet pole, kas oled alles imikueas või juba täiskasvanu.

Sellest raamatust võiks nii palju rääkida, kuid samas ei saa rääkida, sest siis poleks enam ise huvitav lugeda, kuid lugeda tasuks seda kindlasti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar