2020

Artemiz's 2021 book montage

The Book of Life
Tappev külm


Artemiz's favorite books »

reede, 17. märts 2017

The Book Lovers' Appreciation SocietyRaamat:  The Book Lovers’ Appreciation Society (2009)
Hinne: B
Kaasakiskuvad lood armastusest, sõprusest, kires ning petmisest kuulsamatelt nimedelt ilukirjanduses.

Naine peab plaani millist kleiti kanda kooli kokkutulekul ning millist koolikaaslast soovib ta …
Abielupaar plaanib uut elu alustada Hispaanias – ning saavad üksteise soovidest täiesti valesti aru …
Tüdruk, kelle vend armub imeilusasse meheks kehastajasse …
Naine keda kummitab ta minevik …
Vastselt lahutatud ema viib oma teismelise tütre Kreetale puhkusele, igatsedes taga oma noorust, kuni talle meenub kui kohutav on olla 17 …
Romance, Novellas

The Book Lovers Appreciation Society – Raamatulugejaid väärtustav ühiskond – on lühilugude kogumik, kuhu on oma panuse andnud 34 kirjaniku. Kuulsamaid neist on Cecelia Ahern, Barbara Erskine, Philippa Gregory, Sophie Kinsella, Jojo Moyes. Lisaks sellele on oma lood lisanud ka Maeve Binchy, Mavis Cheek, Rowan Coleman, Jane Fallon, Katie Fforde, Anne Fine, Nicci French, Tessa Hadley, Victoria Hislop, Wendy Holden, Douglas Kennedy, Deborah Lawrenson, Athy Lette, Sarah-Kate Lynch, Alexander McCall Smith, Mark Mills, Santa Montefiore, Jane Moore, Kate Mosse, Elizabeth Noble, Freya North, Hazel Osmond, Adele Parks, Anna Ralph, Jenny Steel, Rosie Thomas, Adriana Trigiani, Joanna Thollope, Jane Elizabeth Varley.

Lood ise on lühikesed, enamasti 10 lehekülge, kuid on ka pikemaid. Teemaks on enamusel lahutatud naiste uus võimalus. Kuid mitte ainult. Kogumiku esimene lugu on südantlõhestav armastuslugu kahe … pardi vahel. Barbara Erskine kirjutas loomulikult vaimuloo. Nicci Frenchi panus siia kogumikku on kaks psühholoogilist trillerit. Lugudes on huumorit, on draamat, leina, vanemate ja laste ühise keele taasleidmist, lahutatud paari uus kohtumist, lahutuse kahetsemist, väikese flirdi kasutamine selleks et leida oma abielus kaduma hakkav osa … ükski lugu pole korduv, kõigil on oma sügavam mõte ja kõik on nii hästi kirja pandud. 

Vahel on lihtsalt nii hea lugeda midagi nii positiivset ja nii ilusat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar