Artemiz's 2017 book montage

Uju koos uppujatega
Eighty Days Yellow
Eighty Days Blue
Eighty Days Red
Waking Gods
A History of Courtship: 800 Years of Seduction
The Ladies of the House
Eikusagi
The Gods of Mars
Quests of the Kings
The Untold Tale
The Forgotten Tale
Big Little Lies
S is for Stranger
Minu geniaalne sõbranna
Sel pikal ajal. Ümber jutustatud
Olemise talumatu kergus
The Book Lovers' Appreciation Society
The Six Train to Wisconsin
Highway Thirteen to Manhattan


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 19. mai 2014

Midnight Crossroad

Raamat: Midnight Crossroads (Midnight, Texas #1) by Charlaine Harris (2014)
Hinne: B
Tere tulemast Midnight, Texase väikelinnakesse, kus on palju laudadega kinni löödud aknaid ning vaid mõned kohalikud, kes elavad enamasti Witch Light ja Davy teel. See on üsna tüüpiline kokkukuivanud Lääne linnake.

Siin on pandimaja (keegi elab siin keldris ning teda nähakse vaid öösiti). Siin on söökla (inimesed kes linnakesest läbi sõidavad, ei kipu pikaks jääma). Ning siis on siin ka uus elanik Manfred Bernardo, kes arvab et on leidnud ideaalse koha oma eraklikuks tööks (ning kellel on samuti oma saladused).

Peatudes linnakese ainukese valgusfoori taga, tundub kõik normaalne. Jäädes natuke kauemaks ning saades teada tõde …
Paranormal, Criminal

Nüüd kui Sookie lood on läbi tutvustab pr. Harris meile uusi tegelasi. Saagem tuttavaks, need on Manfred, Fiji, hr. Snuggl, Rev, Bobo, Lemuel, Olivia, Joe, Rasta, Chey, Madonna, Teacher, Grady, Creek, Shawn ja Connor. Nemad on Midnighti kohalikud. Neil kõigil on omad saladused.

Manfred uustulnukana kuuleb tasapisi pea kõigi lugusid. Mõni neist on ohtlikum mõni mitte nii ohtlik, mõnest ei saa ta midagi teada. Kuid koos selle teadmisega tuleb ka mõistmine, et ka tema kuulub siia linnakesse.

Linnakese rahu ja privaatsust rikutakse, kui Bobo tüdruksõber läheb kaduma, ning Bobole tulevad külla kaks väga ebameeldivat tegelast. Ning siis tuleb tüdruksõber taas tagasi ning ebameeldivad tegelased jäävad kadunuks. Linnakesse rahu tulevad rikkuma politsei ja kohaliku äärmusrühmituse „võitlejad“.

Kuid elanikud ei taha, et nende saladused päevavalgele tulevad, seega ei jää neil muud üle, kui ise surnud tüdruksõbra saladus lahendada ning „võitlejatele“ nende kohta kätte näidata.

See oli taas kord üks suurepärane lugu pr. Harrise poolt, milles oli müstikat, mõrv, väikelinna elanike koostööd, armastust ja nalja. Esimene raamat annab lootust, et võib tegu olla uue väga hea sarjaga. Kui te olete lugenud ka teisi Harrise sarju lisaks Sookie Stakhouse sarjade kõrval (Harper Connelly, Aurora Tegarden, Lily Bard), siis te leiate ilmselt siit loost nii mõnegi tuttava nime. Mina olen lugenud vaid Sookie raamatuid ja leidsin vaid ühe nime Sookie lugudest.

Väga hea raamat.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar