2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

teisipäev, 13. mai 2014

The One

Raamat: The One (The Selection #3) by Kiera Cass (2014)
Hinne: C
Valik muutis igaveseks kolmekümne viie tüdruku elu. Ning nüüd on saabunud aeg valida võitja.

America poleks uneski osanud arvata, et ühel päeval võiks ta kuskilgi krooni läheduses olla – rääkimata Prints Maxoni südamest. Kuid võistluse lõpu läheneb ning oht lossimüüride tagas üha suureneb, ning America mõistab alles nüüd kui palju ta võib kaotada – ning kui palju peab ta veel võitlema, et tema päralt oleks see tulevik mida ta tahab.
YA, Romance, Dystopia

Kolmas ja viimane raamat Valiku sarjast, ning nagu ka kaks esimest raamatut - The Selection ja The Elite -  oli ka see lugu segu Näljamängudest, Tuhkatriinust ning Vallalise Poissmehe sarjast. Ning nagu ka esimeses kahes raamatus, ning ka novellides, oli seegi lugu täis tiinekate ängistust, arusaamatusi, eeldusi, järske tujumuutusi ning asju mis nagu tegelikult ei tundunud päriselt osana sellest loost olevat.


 Ma olen ilmselt liiga vana nende noorte täiskasvanute düstoopia raamatute jaoks, sest ma ei suuda enam kuidagi elevust tunda selle imeliku, tiinekate juhitava, tuleviku vastu mis neis raamatutes pakutakse. Ma ei taha öelda, et tegemist oleks olnud halva raamatuga … jah tal olid oma head ja vead, kuid rohkem oli siiski selliseid hetki, kus raputad pead ja mõtled, miks küll ometi? või milleks siis seda veel vaja oli?.

Kaks ütlust on inglis keeles, mis iseloomustavad seda raamatut väga hästi: Assumption is the mother of all fuck ups. ja Secrets/lies have tendency to come back and bite you in the ass.

Hea oli et see sari läbi sai.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar