2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

neljapäev, 25. veebruar 2016

VipiruumRaamat: VIP-ruumet (Teddy & Emelie #1) by Jens Lapidus, tõlge Heidi Saar (2014, 2016) Varrak, RR, A
Hinne: C
Emelie on provintsist pärit noor ambitsioonikas rootslanna, kes töötab Stockholmi peenes advokaadibüroos Leijon. Võimalused karjääriredelil tõusta näivad aga piiratud. Siis annab büroo osanik Emeliele ootamatu ülesande, millest keelduda ei ole ilmselt mõistlik ega võimalik. 

Teddy on Stockholmi eeslinnas üles kasvanud noor hiiglasekasvu Balkani juurtega noormees, kes on just vabanenud vanglast. Ta soovib endise eluga lõpparve teha, kuid taskutes haigutab tühjus, võlad on maksmata ja ööbida pole kusagil mujal kui õe juures. Advokaadibüroo Leijon osanik annab sellesama ootamatu ülesande ka temale. 

Pealtnäha sobimatul paaril tuleb üles leida Rootsi kõrgklassi kuuluv noor edukas investor ja tuntud peoloom Philip Schale, kes on kadunud. Emelie tahab elus edasi jõuda, Teddy tahab võlast lahti saada ja nii peavad need kaks omavaheliste tülide ja vastumeelsuse kiuste ülesandega hakkama saama. 
Thriller, Drama,

Tegemist on Jens Lapiduse uue kriminaalsarja esimese raamatuga.
Ma pole ta varasemaid raamatuid lugenud, seega pole millegigi võrrelda, kuid peab tõdema, et mulle ei istunud selle kirjanuku kirjutamisstiil.

Mis ma siis selle loo kohta ütleks? Tegu on väga põneva ja samas väga võika looga.  Omamoodi tavaline põhjamaade kirjaniku detektiiviteos, kus tuuakse välja heaoluühiskonna halvimad pooled. Põliselanikud on rikkad ja teevad igavusest asju, mis päevavalgust ei kannata, kuid nad usuvad, et neil on selleks õigus. Ning sisserännanud püüavad elu enda ümber endale koduseks kujundada, tuues endaga kaasa kõik selle halva, millega nad harjunud on.

Noor mees on röövitud, talt nõutakse raha ja kui raha kohe ei saa, siis hakatakse teda piinama, kui raha lõpuks tuleb, siis selgub, et tegelikult polnud vangistajatel plaaniski teda ellu jätta, sest kogu selle röövimise taga on palju enamat kui ainult raha.

Noormees, kes on istunud vangis kaheksa aastat kuritöö eest, mida ta meenutada ei taha, tahab end parandada, mitte kunagi enam kuritegevuse juurde tagasi naasta, kuid saatusel on temaga teised plaanid ja seega satub ta uurima praktiliselt samasugust kuritegu, mis teda ennast vangi viis ja kahjuks on need kaks kuritegu ka omavahel seotud, seega peab ta taas suhtlema nende inimestega, kellega ta oli varem seotud.

Noor abijurist on suures advokaadibüroos teinud juba neli aastat musta tööd ja loodab nii väga, et kui ta viies aasta täis saab, saab ta ameti- ja palgakõrgendust. Viimasel arengu(peetuse)vestlusel küsisid firma omanikult, kas ta on valmis osalema igasugustes projektides, mis võivad nõuda talt veelgi suuremat pühendumust ja loomulikult vastas ta jaatavalt. Kuid see ülesanne mis talle antakse polnud küll see mida ta oodata oleks osanud. See ülesanne ei ole äriõiguse vallast, see on kriminaalõigus ja kriminaaluurimine, kuid ta annab endast parima.

Kaheksa aastat tagasi toimus ühes erakorteris tulekahju – köök läks põlema. Iseenesest pole ju midagi ebatavalist, ikka juhtub. Ka see, et mees oli keset päeva kodus, kui tulekahju tekkis, pole ju midagi erilist. Kuid kui naine avastas mehe rüpperaali, millest tal aimugi polnud ja leidis sellest pildid, millest tal aimugi polnud, muutus kõik. Pärast pikki vestlusi ja seletusi, annab mees end politseile üles ja natuke enne seda kui ta ka rüpperaali politseile anda jõuab ta röövitakse.

Selles loos jookseb mitu lugu algul eraldi suundades, kuid ühel hetkel hakkavad nad tasapisi kokku jooksma, kuni lõpus kõik kokku saavad. Seetõttu võib algus olla natuke segane, kuid seda mitte kauaks, sest eks võib ju algusest peale aimata, et nad kõik on omavahel seotud, lihtsalt ei tea veel kuidas. Ka pahalased võib üsnagi ruttu ära aimata.

Kuid kahjuks on sellel raamatul olnud kaks kehva toimetajat. Esmalt originaali toimetaja, sest loos on päris mitmeid loogikavigu nii ajaliinis kui ka muus. Teiseks on tõlkes palju näpukaid ja imelikke „google“ tõlkeid. Kuid taas kord, kui suudate tõlke kvaliteedist mööda vaadata on tegu väga kaasakiskuva kriminaalse põnevikuga väga võikal teemal.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar