2026

Artemiz's 2026 book montage

A Court of Frost and Starlight
The Women
The Ending Writes Itself
For Whom the Belle Tolls
Ebamugav tõde
The Astral Library
Eligible
Oskar ja mina. Kõik meie asjad
Remarkably Bright Creatures
The Sirens
Me algame lõpust
The Paradise Problem
The Cinnamon Spice Inn
Tõeline kurjus
Nearly a Bride
Quicksilver
Prima Facie
A ​Court of Silver Flames
The Lighthouse Keeper's Wife
My Friends


Artemiz's favorite books »

pühapäev, 31. jaanuar 2021

Vapper siil

Raamat: Vapper siil by Ilmar Tomusk, illustraator Catherine Zarip  (2020) RR, A Hinne: B Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/55315603-vapper-siil 

Siililapsed Sips ja Trips peavad enne õppeaasta algust koolitee selgeks saama, et nad oskaksid ise kooli minna. Kuid oh häda – siilipere kodu ja kooli vahele ehitatud laial maanteel kihutavad autod, mis teed ületavaid loomakesi tähele ei pane. Ohtlik olukord, kuhu siilipere esmakordselt teed ületades satub, laheneb tänu siili-isa vaprusele ning peagi pääsevad lapsed turvaliselt teisele poole maanteed.  

Children, 


Milline on kevadeti maanteedel kõige suurem probleem, looduse seisukohalt? Noored loomad ei oska veel maantee ohtusid karta ja kui ka inimesed ei ole tähelepanelikud, kellega nad teed jagavad, siis on tagajärjed kurvad. “Vapper siil” ongi lugu sellest, kuidas mõlemad peavad tähelepanelikud olema, nii loomad kui ka inimesed ja see on vaid inimeste võimuses, teha maantee ka loomadele turvaliseks.


Armas lugu väga tähtsal teemal.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar