Artemiz's 2017 book montage

Uju koos uppujatega
Eighty Days Yellow
Eighty Days Blue
Eighty Days Red
Waking Gods
A History of Courtship: 800 Years of Seduction
The Ladies of the House
Eikusagi
The Gods of Mars
Quests of the Kings
The Untold Tale
The Forgotten Tale
Big Little Lies
S is for Stranger
Minu geniaalne sõbranna
Sel pikal ajal. Ümber jutustatud
Olemise talumatu kergus
The Book Lovers' Appreciation Society
The Six Train to Wisconsin
Highway Thirteen to Manhattan


Artemiz's favorite books »

neljapäev, 21. märts 2013

Ja nii see algabkiMina ja Raamat


See on armastuslugu, mis sai alguse juba kauges lapsepõlves. Vend ees, mina takkajärgi püüdsin läbi lugeda kõik lasteraamatud ja seiklusjutud ja kriminullid ja siis juba kooli kohustuslik kirjandus … mida lapsel siis ikka teha, kui oled kodus haige, või talveõhtud pikad. Raamatu armastus on igavene.

Tõsi, on olnud ka aastaid kui heal juhul sai loetud kaks kolm raamatut, kuid nüüd on juba möödunud mitmeid aastaid, kus saab loetud kaks kolm raamatut nädalas. Ja seda hirmu ei ole, et raamatud võiksid otsa saada … oi ei. 

Tänu e-raamtutele ja lugeritele ei pea enam kogu palka raamatupoodi viima. Piisavalt on virtuaalses maailmas võimalusi kuidas saada raamatuid ka ilma rahata lugeda. Üks neist on loomulikult Amazon, kus pakutakse iga päev valik raamatuid ilma rahata. Siis on ka selline tore koht, nagu NetGalley, kus kirjastused pakuvad aktiivsetele lugejatele, arvustajatele, õpetajatele ja blogijatele raamatuid varakult lugeda ning arvustada. Seega kui huvi, siis võimalusi on.

Miks ma siis siin seda kõike kirjutan? Sest ma loen ja loen palju ja raamatud on enamasti head ja tahaks häid raamatuelamusi ka teistega jagada. Vahest tahaks mõnd raamatut ka maatasa teha.


Kui te olete lugenud mu filmiblogi Nähtud ja Nägemata, siis te teate, et filmidest rääkides võrdlen ma nende sisu väga tihti raamatutega, mille põhjal film on tehtud või siis raamatutega, mis mulle filmi sisuga meenuvad. Aga kaua võib vaid vihjata raamatutele, nüüd nõuavad nad ka täielikult oma lehte.

Algus saab olema raske, kuna tahaks läbi käia kõik sellel aastal juba loetud raamatud, kuid pole hullu, lugemine võtab ju kauem aega kui arvustuse kirjutamine.

Kui te loodate leida siit lehelt eesti raamatute või eestikeelsete raamatute arvustusi, siis see soov jääb ilmselt suure tõenäosusega täitmata, kuna ma eelistan lugeda ingliskeelseid raamatuid, mitte tõlgitud raamatuid, kuid alati tuleb sisse ka erandeid.

Head raamatuaastat ning loodan, et leiate siit lehelt nii mõnegi hea soovituse, mida lugeda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar