2018

Artemiz's 2018 book montage

Ladies of the Ticker: Women and Wall Street from the Gilded Age to the Great Depression
The Pearl Sister
The Modern Woman's Guide to Finding a Knight
Mägismaa
Savage Bonds


Artemiz's favorite books »

neljapäev, 21. märts 2013

Ja nii see algabkiMina ja Raamat


See on armastuslugu, mis sai alguse juba kauges lapsepõlves. Vend ees, mina takkajärgi püüdsin läbi lugeda kõik lasteraamatud ja seiklusjutud ja kriminullid ja siis juba kooli kohustuslik kirjandus … mida lapsel siis ikka teha, kui oled kodus haige, või talveõhtud pikad. Raamatu armastus on igavene.

Tõsi, on olnud ka aastaid kui heal juhul sai loetud kaks kolm raamatut, kuid nüüd on juba möödunud mitmeid aastaid, kus saab loetud kaks kolm raamatut nädalas. Ja seda hirmu ei ole, et raamatud võiksid otsa saada … oi ei. 

Tänu e-raamtutele ja lugeritele ei pea enam kogu palka raamatupoodi viima. Piisavalt on virtuaalses maailmas võimalusi kuidas saada raamatuid ka ilma rahata lugeda. Üks neist on loomulikult Amazon, kus pakutakse iga päev valik raamatuid ilma rahata. Siis on ka selline tore koht, nagu NetGalley, kus kirjastused pakuvad aktiivsetele lugejatele, arvustajatele, õpetajatele ja blogijatele raamatuid varakult lugeda ning arvustada. Seega kui huvi, siis võimalusi on.

Miks ma siis siin seda kõike kirjutan? Sest ma loen ja loen palju ja raamatud on enamasti head ja tahaks häid raamatuelamusi ka teistega jagada. Vahest tahaks mõnd raamatut ka maatasa teha.


Kui te olete lugenud mu filmiblogi Nähtud ja Nägemata, siis te teate, et filmidest rääkides võrdlen ma nende sisu väga tihti raamatutega, mille põhjal film on tehtud või siis raamatutega, mis mulle filmi sisuga meenuvad. Aga kaua võib vaid vihjata raamatutele, nüüd nõuavad nad ka täielikult oma lehte.

Algus saab olema raske, kuna tahaks läbi käia kõik sellel aastal juba loetud raamatud, kuid pole hullu, lugemine võtab ju kauem aega kui arvustuse kirjutamine.

Kui te loodate leida siit lehelt eesti raamatute või eestikeelsete raamatute arvustusi, siis see soov jääb ilmselt suure tõenäosusega täitmata, kuna ma eelistan lugeda ingliskeelseid raamatuid, mitte tõlgitud raamatuid, kuid alati tuleb sisse ka erandeid.

Head raamatuaastat ning loodan, et leiate siit lehelt nii mõnegi hea soovituse, mida lugeda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar