Artemiz's 2019 book montage

Third Grave Dead Ahead


Artemiz's favorite books »

reede, 22. juuni 2018

Varjuõde


Raamat: The Shadow Sisters (The Seven Sisters #3) by Lucinda Riley, tõlge Faina Laksberg (2016, 2017) Varrak, RR, A

Hinne: B


Star D’Aplièse seisab oma elus ristteel, kui ootamatult sureb tema armastatud isa – saladuslik miljardär, keda tema kuus lapsendatud tütart kutsuvad Pa Saltiks. Mees on jätnud igaühele neist vihje nende tegeliku päritolu kohta, aga Star – õdedest kõige mõistatuslikum – kardab katkestada talle senini turvatunnet pakkunud lähedast suhet õde CeCega. Meeleheitesse sattununa otsustab ta siiski hakata uurima esimest talle jäetud vihjet, mis viib ta ühte Londoni antikvariaati, ning tema ees avaneb täiesti uus maailm.

 

Sada aastat varem annab isepäine ja sõltumatu Flora MacNichol endale tõotuse, et ei abiellu kunagi. Ta on õnnelik ja tunneb end turvaliselt oma Lake Districti kodus, mille läheduses elab ka tema suur eeskuju Beatrix Potter, kuid siis viivad salasepitsused ta Londonisse, kõrgseltskonnas palju kõneainet pakkunud naise Alice Keppeli koju. Florat lõhestab kirglik armastus ja kohustused oma perekonna ees, aga ta tunneb, et on vaid ettur suures mängus – mille reegleid teavad kõik peale tema –, kuni kohtumine saladusliku härrasmehega annab vastused, mida Flora on otsinud kogu elu.

Romance, Drama, HistoryJah, lugesin selle raamatu veel kord läbi, seekord tõlkes ja olen ikka seda meelt, et see osa on võrreldes teiste seni ilmunud õdede raamatutega kõige nõrgem, kuid siiski väga hea.

Otsisin ka nüüd vihjeid, kuidas Pa Salt võiks olla Stari vanematega kokku puutunud, kuid nii otsest vihjet nagu on olnud teistes raamatutes, siin küll pole. Üks idee mul tekkis, kuid eks aeg näitab, kas mu kahtlus võib tõeks osutuda.Aegajalt ikka juhtub, et järjest satuvad raamatud, mis on üksteisega kuidagi seotud ja seega oli pärast Elizabethi raamatut väga huvitav seda raamatut lugeda, kuna siin oli ju juttu tema vanavanaisast.Pikemalt ma seekord seda raamatut ei lahka, sest pikemalt on kirjas juba eelmises arvustuses siin.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar