Artemiz's 2017 book montage

Uju koos uppujatega
Eighty Days Yellow
Eighty Days Blue
Eighty Days Red
Waking Gods
A History of Courtship: 800 Years of Seduction
The Ladies of the House
Eikusagi
The Gods of Mars
Quests of the Kings
The Untold Tale
The Forgotten Tale
Big Little Lies
S is for Stranger
Minu geniaalne sõbranna
Sel pikal ajal. Ümber jutustatud
Olemise talumatu kergus
The Book Lovers' Appreciation Society
The Six Train to Wisconsin
Highway Thirteen to Manhattan


Artemiz's favorite books »

esmaspäev, 13. jaanuar 2014

Slummidiplomaadid

Raamat: Slummidiplomaadid, Marina Elbasaar (2013)
Hinne: C
„Slummidiplomaadid” on kogumik humoorikatest ja nostalgilistest lühilugudest, mis jutustavad eestlanna Hella ja venelanna Alla sõprusest, lapsepõlvest Nõukogude Liidus, noorusest ning karjäärist. „Slummidiplomaatide” tegevus toimub peamiselt Tallinnas ja Brüsselis, aga ka mujal. Detailirohke ja emotsionaalne raamat kirjeldab naljavõtmes ametnikuelu ministeeriumis, Eesti liitumist Euroopa Liidu ja NATOga ning peategelaste hilisemat tööd neis organisatsioonides.
Paroodia, Komöödia

Kahju, tõsiselt kahju! Ma hakkasin seda raamatut lugema ainuüksi selle pärast, et olin kuulnud head, et tegu on naljakaid lugusid täis raamatuga.

Kuid minule jättis see raamat küünilise ja negatiivse mulje. Lapsepõlv oli sellel eestlannal - Hellal - täis halbu õpetajaid ja halbu poisssõpru. Noorus oli neil kõigil täis mehi ja alkoholi ning ülemusi ja töökaaslasi kellele nad ei meeldinud. Eestis pole muud kui alkohol ja külmad talved, kõrged hanged ja libedad tänavad, palju tööd ja väiksed palgad. Kui kõik on olnud nii negatiivne, miks siis sellest üldse kirjutada? Ja kellele ei meeldi, see läheb ära, mida nii raamatu autor kui ka tema raamatu tegelased teinud on, seega miks veel takkajärgi viriseda?

Taas kord sain aru miks ma eelistan mitte lugeda kaasaegset eesti kirjandust ja eriti veel kui on tegemist memuaaride tüüpi raamatutega. Kahju!
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar