2022

The Last Graduate


Artemiz's favorite books »

Neljapäev, 13. jaanuar 2022

Mina olen mets

Raamat: Büyük Sevbeni by  Şiirsel Taş, illustratsioonid Akın Düzakın, tõlge Mari-Liis Remmel (2021) Hinne: B Lühikokkuvõte: https://www.goodreads.com/book/show/58163265-ma-olen-mets     

Laps muutub tammepuuks, ainsaks kogu linnas. See, kellel on seemneid, mida külvata, ei jää aga kunagi üksi! Nii kasvab ka tammetõrudest aastaaegade vaheldudes terve mets. Puu saab sõbraks paljude taimede, lindude, loomade ja putukatega, kaasa arvatud liblikaga, kelle nimi on tamme-kannustiib. Tuntud Türgi autor Şiirsel Taş rõhutab, et ükskõik mille levitamiseks on vaja vaid ühte seemet ning räägib loo kasvamisest ja looduse tsüklitest.

Children


See on selline lugu, mida oleks päris hea multikana vaadata, kuidas laps laseb oma fantaasia valla. Lapsest saab puu, tutvub olenditega ja taimedega, kelle elud on puudega seotud, kasvab üha suuremaks, tema tõrudest kasvavad uued puud ja iga uue puuga kasvab ka mets üha suuremaks pakkudes temaga seotud teistele elusolenditele varju ja omakorda võimalust paljuneda ja õnnelikumalt elada.

Seda võiks ka võtta kui väikest õpetust, et kui inimesed loodusega harmoonilisemalt koos elaks, siis saaks paremini elada nii nemad ise kui ka neid ümbritsev loodus ning ka kõige väiksemgi osa loodusest on tähtis.

Armas lugu ja armsad pildid.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar